Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

 

Większość dzieci lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Oczywiście, bardzo aktywnie. W domu dzieci mogą wyjść pobawić się na podwórko. Natomiast w szkole sprawa jest trochę bardziej utrudniona ze względu na lekcje. Dlatego też, nauczyciele organizują dla dzieci zieloną szkołę, aby mogły spędzić czas nieco inaczej niż na lekcjach. Oczywiście, taki wyjazd odbywa się w ramach zajęć lekcyjnych. Wybrany rejon powinien posiadać walory przyrodnicze. 

Dobra organizacja zielonej szkoły

kotlina kłodzka zielone szkołyDzieci uwielbiają zabawę. W końcu daje im to mnóstwo radości. Oczywiście, najlepiej bawią się w grupie wśród rówieśników. Jak wiadomo, nie zawsze udaje się to zorganizować. W szkole nie ma zbytnio czasu na zabawę. Przerwy są dość krótkie, a zajęcia lekcyjne trwają zazwyczaj do popołudnia. Z tego względu, szkoły organizują różnorodne wyjazdy dla poszczególnych klas. Nierzadko, miejscem docelowym jest Kotlina Kłodzka zielone szkoły organizowane są przez wychowawców w ramach zajęć lekcyjnych. Zazwyczaj, taki wyjazd trwa kilka dni. Wybrane miejsce powinno posiadać walory uzdrowiskowe lub przyrodnicze. W końcu taki wyjazd musi być pożyteczny dla dzieci. Tak naprawdę, zielona szkoła stanowi część realizacji programu nauczania w szkołach podstawowych. Oczywiście, musi być to dobrze zorganizowane. Taka wycieczka powinna zachęcić dzieci do kontaktu z przyrodą i środowiskiem. Zielona szkoła ma na celu zaciekawienie dzieci przyrodą. Oczywiście, nauka odbywa się poprzez zabawę oraz aktywne warsztaty organizowane przez wykwalifikowane osoby. Należy dodać, iż każdy program zielonej szkoły jest indywidualnie ustalany z danym wychowawcą dzieci. Musi być on dopasowany do danych zagadnień nauki dzieci. Osoby realizujące dany projekt zielonej szkoły stosują nowoczesne metody celem zainspirowania dzieci przyrodą. Ponadto, starają się, aby dzieci szanowany otaczające je środowisko.

Edukacja dzieci jest bardzo ważna. Powinny one nabywać wiedzę nie tylko w domu i szkole. Warto, aby nauczyciele organizowali wycieczki edukacyjne w ramach, np. zielonej szkoły. Taki wyjazd będzie bardzo pożyteczny. Ciekawym miejscem jest z pewnością Kotlina Kłodzka. Osoby prowadzące program w zielonej szkole starają się zainspirować dzieci walorami przyrodniczymi danego terenu. Warsztaty są bardzo ciekawe.