Zatrudnianie pracowników z Indii

Nie da się ukryć, że Polacy są narodem bardzo pracowitym. Niemniej jednak również nie ukryjemy faktu, że często z naszej pracowitości korzystają firmy zagraniczne. Ogromna ilość naszych rodaków wybiera pracę dla przedsiębiorców z Niemiec, Holandii czy Belgii. Polacy są w tych krajach bardzo cenieni i również im samym praca za godziwe zarobki bardzo się podoba. Z tego faktu nie są jednak zadowoleni polscy przedsiębiorcy, którzy często mają spory kłopot ze znalezieniem odpowiednich pracowników do swojej firmy.

Legalnie zatrudnianie Azjatów

pracownicy z indiiNastępstwem częstych wyjazdów Polaków do pracy poza granicami kraju był napływ pracowników z Ukrainy, Białorusi oraz Mołdawii. Obywatele tychże krajów doskonale sobie radzili pracując w Polsce ale również i oni zostali skutecznie skuszeni zarobkami w euro. W związku z tym polscy przedsiębiorcy zaczęli mieć już dość poważne problemy z zatrudnieniem specjalistów. Niemniej jednak nie ma problemu, którego nie da się jakoś rozwiązać. W tym przypadku rozwiązaniem okazało się zatrudnianie pracowników z Azji. Obecnie bardzo często właśnie pracownicy z Indii, Nepalu czy Bangladeszu stanowią o sile przedsiębiorstwa. Co ciekawe często w tychże krajach znaleźć można naprawdę wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Często okazuje się, że Nepalczycy czy Hindusi doskonale radzą sobie ze spawaniem, pracami budowlanymi czy też z ogrodnictwem. Istotną kwestią jest również uczciwość tych pracowników. Najczęściej obywatele wspomnianych krajów są tak wdzięczni polskim przedsiębiorcom, że ta wdzięczność procentuje. Jedynym minusem związanym z zatrudnianiem osób z zagranicy jest konieczność opłacania im wizy. Tyczy się to niemal wszystkich osób z Azji, które chcą podjąć w Polsce legalną pracę. Koszt takiej wizy to najczęściej około 300zł. Nie jest to zbyt duży koszt i często na jego pokrycie i załatwienie niezbędnych formalności decydują się sami przedsiębiorcy.

Oprócz opłacenia wizy konieczne jest dodatkowo opłacenie biletów lotniczych. Koszty te możemy pokryć samodzielnie jako właściciele firm ale niekiedy sami pracownicy decydują się na kupno biletów. Generalnie inwestując w kadrę pracowniczą z Azji z pewnością tego nie pożałujemy. Opinie na temat pracowników z tego kontynentu możemy często znaleźć na różnych forach.