Zapach dywaników samochodowych

Kiedy decydujemy się na wybór gumowych dywaników samochodowych, to powinniśmy również zwrócić uwagę na ich zapach. Niestety, ale w trakcie bardzo dużych upałów dojdzie do intensywnego nagrzewania wnętrza samochodu i wtedy wycieraczki mogą zacząć emitować nieprzyjemny zapach, który może być nie do zniesienia dla kierowców oraz pasażerów. Dlatego warto wybrać odpowiednie detergenty albo dywanik bezzapachowy.

Dwa rodzaje dywaników gumowych do samochodu

dywaniki samochodowe ford mondeoW dwóch wersjach występują gumowe dywaniki samochodowe Ford Mondeo jest pojazdem, do którego bez problemu będziemy mogli dopasować wiele różnych dywaników samochodowych. Pierwszym rodzajem są dywaniki korytkowe, które wyposażone zostały w wysoki rant. Takie rozwiązanie zapobiega przelewaniu się wody przez dywanik podczas jazdy i zamoczeniu oryginalnej wykładziny. Dodatkowo dzięki wysokiemu rantowi możemy łatwo i systematycznie opróżniać i dywaniki ze zgromadzonymi wody. Większość kierowców decyduję się na to, aby brać standardowy dywaniki samochodowe. Najczęściej są one dodatkowo wyposażone w szachownicę albo wzór, który pomaga zapobiegać przemieszczaniu się wody na wycieraczce podczas jazdy. Musimy być świadomi tego, że wybierając standardowe dywaniki samochodowe podczas deszczowych dni, będziemy opróżniać je dość często. Bardzo dużą zaletą takiej dywaniku samochodowi jest to, że bardzo łatwo możemy je utrzymywać w czystości, ponieważ możemy je czyścić za pomocą zwykłej wody i zwykłych środków chemicznych. Największą zaletą prostych dywaników samochodowych jest ich estetyczny wygląd.

Niezależnie od tego, który rodzaj dywanika gumowego do samochodu wybierzemy to zawsze powinniśmy dokładnie sprawdzić grubość takiego produktu. Ten parametr jest najważniejszy, ponieważ przesądza o jakości produktu. Im grubszy dywanik samochodowy wybierzemy, to tym większa będzie odporność na przecieranie oraz na temperatury i uszkodzenia mechaniczne.