Zakup węgla w worku

Pomimo ostatnio dość nagłaśnianej sprawy smogów w miastach i zachęcania ludności do zmiany pieców centralnego ogrzewania, wielu ludzi używa jeszcze pieców węglowych i wcale nie ma zamiaru z tego rezygnować. Piec służył im od pokoleń, a węgiel można łatwo kupić i dawkować go w określonej ilości.

Użytkowanie węgla kamiennego

węgiel kamienny workowanyWęgiel można kupować nie tylko luzem, ale także w workach. Jest to o tyle wygodne, że jeśli ktoś nie ma dużego transportu, lub nie może go wynająć ze względu na koszty, może tym samym kupować węgiel kamienny workowany i przewozić go nawet w samochodzie osobowym – w bagażniku. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ jeśli ktoś dojeżdża np. do pracy samochodem codziennie, przejeżdżając obok składu zakupuje worek węgla i przywozi do domu. Taki transport niejako „przy okazji”, dostarczy opał na całą zimę w bardzo szybkim tempie. Oszczędność na dużym transporcie jest niezaprzeczalna. Poza tym, kupując węgiel w worku, mamy większy wgląd w jego jakość. Płacimy za węgiel, a nie za miał, co często się zdarza, jeśli kupuje się węgiel na tony. To bardzo wygodne i daje nam pewność, ze zakupiony węgiel będzie najwyższej jakości. Oczywiście, kupując ten opał w większej ilości także jest on wysokiej jakości, choć my mamy mniejszy wgląd w tę jakość. Warto więc zastanowić się nad taką opcją i zakupić węgiel na zimę (często na cały rok), dowożąc go po worku, lub dwa. Węgiel – to nie wszystko. Należy także zakupić „coś” na rozpałkę nawet, jeśli posiadamy kocioł w piwnicy.

Workowanie węgla jest często praktykowane. Oczywiście, taki towar może być nieco droższy, jednak korzyści z tego typu zachowań są duże. Na składach są już zapakowane worki z węglem, jednak gdybyśmy się postarali, to być może właściciel składu pozwoli nam samym zapakować węgiel do worków.