Z rejestratorem samochodowym bezpieczniej na drodze

Coraz większa liczba kierowców postanawia wyposażać swoje auta w kamery samochodowe. Służą one nie tylko do nagrywania niefrasobliwych zachowań kierowców, groźnych wypadków czy niecodziennych sytuacji, do których codziennie dochodzi na polskich i zagranicznych drogach. OD jakiegoś czasu nagrania mogą być wykorzystywane do dochodzenia swoich praw przed sądem lub ubezpieczycielem. Jest to bardzo przydatny sprzęt.

Dzięki rejestratorowi samochodowego łatwiej o odszkodowanie

rejestratory samochodoweMnie osobiście taka kamera pomogła w uzyskaniu odszkodowania. Dzięki nagraniom policjanci wezwani ma miejsce stłuczki nie mieli wątpliwości kto był jej sprawcą. Umieścili to w raporcie i ubezpieczyciel od razu wypłacił mi należne odszkodowanie. Rejestratory samochodowe przydają się w trakcie wypadku na drodze – nagranie może posłużyć jako dowód poświadczający niewinność i wskazującego sprawcę. Często dochodzi do sprzeczki kierowców o to kto jest sprawcą stłuczki. Jeśli sytuacja nie jest jednoznaczna i w pobliżu nie ma żadnych świadków, policja potrafi ukarać obu kierowców. Mając nagranie z kamery samochodowej, można próbować dochodzić swoich racji albo od razu przed policją, albo przed sądem. Sądy coraz częściej dopuszczają takie nagrania jako dowód w sprawie. Niektórzy z kierowców używają kamery jako rejestratora podróży. Szczególnie wtedy, gdy podczas podróży mijają piękne krajobrazy. Film z przejazdu przez Alpy jest dobrą pamiątką z wakacji. Pozwoli nam jeszcze raz obejrzeć niesamowite widoki, które mijaliśmy po drodze. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem rejestratora samochodowego jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Pierwszą i najważniejszą jest rozdzielczość nagrania. Pamiętajmy, że im wyższa rozdzielczość tym lepsza jakość nagrania. Wybierajmy jednak sprzęt z duża ilością dostępnej pamięci lub możliwością dołączenia dodatkowej pamięci.

Na rynku dostępne są kamery z czujnikami ruchu, modułem GPS czy możliwością nagrań nocnych. Znajdziemy również takie umożliwiające nagrywanie dźwięku. Droższe kamery wyposażone są również w 2 -3 calowy wyświetlacz umożliwiający przejrzenie nagrań bezpośrednio na urządzeniu. Podgląd na żywo pomoże nam również przy zmianie ustawień kamery. Pamiętajmy, by wybierać kamery o szerokim kącie widzenia.