Z jakiego materiału wybrać drzwi wejściowe?

 

Polski rynek oferuje do wyboru różnego rodzaju drzwi zewnętrzne. Możemy zakupić drzwi, które zostały wykonane ze stali lub z drewna albo nawet z aluminium. Najpopularniejsze drzwi wejściowe są oczywiście wykonane ze stali, ponieważ są one najmocniejsze i najczęściej również najtańsze. Dużą popularnością zdobywają również drzwi wejściowe PCV, ponieważ łatwo można je dopasować do okien oraz rolet zewnętrznych, a także bramy garażowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne?

drzwi zewnętrzne bielsko białaPrzede wszystkim powinniśmy zakupić drzwi zewnętrzne, które będą ciepłe oraz szczelne i ciche. W dzisiejszych czasach produkuje się drzwi zewnętrzne, które mają budowę wielowarstwową po to, aby w środku znalazł się materiał termoizolacyjny. Najczęściej w grubym skrzydle drzwi znajdziemy piankę poliuretanową oraz wełnę mineralną, a także styropian. Dlatego drzwi wejściowe do domu powinny być grube i masywne. Warto zwrócić uwagę na to, aby również antywłamaniowe były drzwi zewnętrzne Bielsko-Biała to miasto, w którym możemy zakupić wysokiej jakości drzwi ze stalowymi ramami oraz konstrukcję wzmocniona stalowym ożebrowaniem. Kiedy chcemy założyć drzwi zewnętrzne do naszego biura to dobrze jest wybrać te, które będą nie tylko termiczne, ale również akustyczne. W ten sposób zapewnimy spokój ciszę dla naszych pracowników, którzy codziennie wykonują pracę w biurze. Drzwi powinny również zostać wykonane z takiego materiału, aby były bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Drzwi zewnętrzne powinny posiadać szereg parametrów, dzięki którym będziemy mogli je dopasować do naszych wymagań. Pierwszym parametrem jest szerokość, ponieważ przez drzwi powinny swobodnie przejść dwie osoby, ale z kolei zbyt szerokie drzwi mogą powodować uciekanie ciepła z domu. Jeśli chodzi o wysokość drzwi to najczęściej i standardową wysokością są 2 metry.

Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła. Współczynnik ten najczęściej Podany jest Na etykiecie lub wpiszę na samych drzwiach. W ten sposób dowiemy się jakie właściwości cieplne mają drzwi i ile ciepła będzie przez nie uciekało. Jest to najważniejszy parametr, kiedy budujemy dom pasywny i niskoenergetyczny. W przypadku biur bardzo ważnym parametrem jest izolacja akustyczna, która gwarantuje spokojną pracę.

Więcej informacji na: www.hand-bud.com