Wykorzystanie suwnic na halach przemysłowych

suwnice
Hale przemysłowe to zadaszone miejsce, gdzie wykonuje się pracę polegającą na wytworzeniu lub magazynowaniu produktów zwykle przy użyciu specjalistycznych urządzeń. W zakładach produkujących ciężkie elementy i produkty lub przetwarzające duże gabarytowo materiały niezbędnym elementem wyposażenia jest suwnica.

Suwnica w hali przemysłowej

suwniceW każdej hali jest konieczność transportu wewnętrznego materiałów produkcyjnych i gotowych wyrobów. Oczywiście można to robić za pomocą wózka widłowego, jednak wymaga to zastosowania dodatkowych dróg komunikacyjnych, przez które będą poruszały się pojazdy. Najlepszym do dzisiaj sposobem na transport materiałów wewnątrz hali są suwnice montowane na stałe do konstrukcji hali. Suwnica to z reguły wózek elektryczny przesuwany na szynie wyposażony w mechanizm dźwigowy. Szyna również porusza się na dodatkowych szynach umieszczonych po bokach hali, dzięki czemu cały mechanizm pracuje jak w drukarkach 3D i ma możliwość dostania się w każdy zakamarek pomieszczenia. Po opuszczeniu dźwigu można doczepić do niego pakiet transportowy i przemieścić go w inne miejsce hali. Sterowanie całym mechanizmem odbywa się poprzez poloty bezprzewodowe lub panel sterowniczy umieszczony w stacjonarnym miejscu na hali. Występują różne modele suwnic w zależności od obciążenia jakie mogą przenosić. Generalnie wyborem suwnicy należy się zająć na etapie budowy hali, gdyż muszą być do niej dostosowane elementy konstrukcyjne obiektu, na którym ma być ona umieszczona.

Zaletami stosowania suwnicy jest praktyczność jej zastosowania i oszczędność miejsca na hali poprzez zwężenie korytarzy transportowych przeznaczonych z reguły dla wózków widłowych. Podczas korzystania z suwnicy ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, gdyż jest to urządzenie, które jest w stanie wyrządzić krzywdę pracownikom hali.

Dodaj komentarz