Wielozadaniowy filc techniczny

wytrzymały filc techniczny

Jednym z materiałów cieszących się coraz większą popularnością jest filc techniczny, który wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Często zastanawiamy się do czego go wykorzystać we własnym domu?

Filc techniczny, a jego zastosowanie

wytrzymały filc technicznyPoszukując odpowiedzi na pytanie czym jest filc techniczny, warto poznać proces jego produkcji. Surowiec ten otrzymywany jest przy wykorzystaniu naturalnej wełny podobnie jak filc wełniany. Włókna filcu poddawane są obróbce mechanicznej oraz termicznej. Polegają na ugniataniu, moczeniu i zbiciu w jedną masę. W ten sposób dochodzi do zbicia materiału, który nabiera odpowiednio zbitej i gęstej struktury. W zależności od zastosowania wytrzymały filc techniczny nie musi zawierać w swoim składzie żadnych syntetycznych dodatków. Do najczęściej stosowanych domieszek w produkcji filcu technicznego należą bawełna, wiskoza, czy sierść. Materiał ten wykazuje bardzo dobre parametry izolacyjne, jak i akustyczne. Dlatego jest wykorzystywany do wygłuszania pomieszczeń. Jest surowcem dźwiękochłonnym oraz amortyzującym, dlatego stosuje się go w budownictwie, motoryzacji oraz stolarce. Taki filc techniczny nadaje się do produkcji uszczelek chroniących przed wodą i pyłem oraz jako element wyciszający i izolujący. Tworzy się z niego samoprzylepne podkładki meblowe stosowane pod krzesła, czy taborety. To co wyróżnia filc techniczny to jego grubość. Ważnymi właściwościami tego materiału jest dobra odporność na wysoką temperaturę i działanie wody. Poza tym mają doskonałą wytrzymałość na rozciąganie i zgniatanie. Zdolność do absorbowania wody i niewielkich cząsteczek. Taki filc nie podlega wibracjom, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także braku wrażliwości na tarcie i rozerwanie. Wydawać by się mogło, że ten materiał jest głownie wykorzystywany w przemyśle. Dzięki swoim właściwościom znakomicie sprawdza się przy zbieraniu olejów i smarów. Nie są to jednak jedyne zastosowania. Głownie używa się go do zabezpieczenia podłogi. To lekki i elastyczny wyrób, który przydatny jest do wyciszania pomieszczeń. Dzięki temu, że nie jest łatwopalny stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Produkty tworzone przy wykorzystaniu filcu technicznego bardzo dobrze charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością.

Otrzymywany z włókien wełny filc techniczny jest niezwykle wytrzymały i jak widzimy pozwala zastosować się w wielu dziedzinach życia. Jeśli szukasz wysokiej jakości filcu technicznego zwróć uwagę na atesty jakie powinien posiadać taki produkt. 

Więcej na: https://sklep.cztolkusz.pl/

Dodaj komentarz