Wentylowane fasady – montaż

Podczas tworzenia warstwy ociepleniowej na budynku niezwykle ważna jest dbałość o szczegóły. Kwestię tę można rozumieć na wiele sposobów. Przede wszystkim jednak pamiętać musimy o tym by nasza elewacja była odporna na różne czynniki. Funkcjonalność powinna być zawsze kwestią priorytetową. Na drugim miejscu jest oczywiście estetyka. Dziś chciałbym przedstawić Państwu materiał, który łączy w sobie jedną i drugą kwestię. 

Nowoczesne elewacje wentylowane 

elewacje wentylowane lubelskiePrzez dziesiątki lat elewacje tworzone były na przysłowiowe „jedno kopyto”. Po prostu w tej kwestii było tak, że istniał schemat, którego zawsze się trzymano i nikt nie wychodził poza jego ramy. Schematem tym było tworzenie elewacji w taki sposób, że przyklejano styropian a na niego nakładana była specjalna siatka oraz tynk ozdobny. W przypadku niektórych budynków takie rozwiązanie okazywało się niepraktyczne ze względu na wilgotne ściany, które musiały „oddychać”. W związku z tym zaczęto montować elewacje wentylowane lubelskie jest zaś jednym z województw, w którym takich inwestycji realizuje się obecnie najwięcej. Fasady wentylowane wyróżniają się tym, że pomiędzy warstwą styropianu znajduje się luka będąca pewnego rodzaju korytarzem powietrznym. Dzięki niemu nasza ściana jest w stanie oddychać i nie zachodzi na jej powierzchni zjawisko kondensacji pary wodnej. Stosując tego typu rozwiązania możemy więc sprawić, że nasze ściany nie będą narażone na wilgoć i jednocześnie na pojawienie się pleśni. 

Proces montażu fasad wentylowanych wyróżnia się tym, że tworzona jest pewnego rodzaju kratownica z aluminium lub stali. Umieszczana jest ona w taki sposób, że powstaje specjalna luka, w której z kolei znajduje się okładzina. Ogólnie rzecz biorąc tego typu fasady są bardzo funkcjonalne ale również mogą być niezwykle piękne. Często ozdabia się je różnymi kasetonami.