Warsztaty prowadzone w szkołach

Edukacja jest podstawową wartością, która powinna być zapewniona każdej osobie. Jeżeli chodzi o współczesny system edukacji to nie do końca odpowiada on wymaganiom jakie niesie za sobą nasza cywilizacja. Jednak istnieje sposób, który zyskuje ogromną popularność na wzmacnianie kreatywności oraz rozwijania własnych pasji. Są to warsztaty tematyczne, które pojawiają się w szkołach. Czasami są podzielone tematycznie i organizowane przez zewnętrzne firmy.

Alternatywa ścieżki rozwoju dziecka czyli kreatywne warsztaty

warsztaty dla szkółOferta jest bardzo szeroka i dostosowywana indywidualnie za pomocą konsultacji z rodzicami. Jednak jak realnie wyglądają takie spotkania i jak one się odbywają? Oczywiście często miejsce zapewnia szkoła. Lekcja trwa tradycyjnie w granicach czterdziestu pięciu minut. Tematyka bywa różna. Przykładem, który cieszy się sporym zainteresowaniem są zajęcia związane z laboratorium. Jest to proste wprowadzenie do chemii gdzie uczestnicy mogą wykonywać ciekawe eksperymenty oraz wykonywać szalone doświadczenia. W dodatku nauczyciele pokazują jak dokonywać różnych pomiarów w środowisku naturalnym. Cykl spotkać to około jedenaście wizyt, które odbywają się od jednego do dwóch razy w tygodniu. Dzięki temu w późniejszym etapie edukacji dzieci mają lepsze wprowadzenie w świat chemii, która często stwarza kłopoty uczniom. Kolejnym tematem z którym dzieci chętnie współpracują jest przyroda. Warsztaty dla szkół wykorzystują tę kategorię. W jej skład może wchodzić szeroko pojęta opieka nad zwierzętami, która często dla maluchów jest rzeczą abstrakcyjną. Dodatkowo taki uczestnik tego cyklu spotkać dowie się o podstawowych zasadach ekologi, a co za tym idzie dowie się jak segregować śmieci. Tutaj jest bardzo szerokie pole do popisu i wszystko zależy od potrzeb.

Tematyka warsztatów dotyczy problemów współczesnego świata i pokazuje jak je alternatywnie rozwiązywać. W dodatku zajęcia prowadzone są w sposób innowacyjny. Tutaj odchodzi się od rutynowych książek oraz szablonów i zmusza dzieci do samodzielnego myślenia oraz podejmowania właściwych decyzji. Koszty związane z tego typu atrakcją są różne. Zazwyczaj graniczą w okolicach piętnastu złotych i są prowadzone w formie dodatkowej. Jednak często to samorząd szkolny decyduje na sfinansowanie zajęć dzięki czemu są dla dzieci ogólnodostępne.