Używane ciągniki renomowanej marki

Od wielu lat prowadzę własną firmę spedycyjną, która posiada bardzo solidną pozycję na rynku krajowym. Mogę się pochwalić dość sporym doświadczeniem i pokaźną flotą pojazdów oraz kierowców. Dlatego też moge powiedzieć, że jestem jednym z ważniejszych graczy w tym biznesie. Tutaj najważniejsze są pojazdy jakie się wykorzystuje, to dzięki nim możliwe jest przewożenie ładunków po całej Europie, a nawet świecie.

Zakup ciągników siodłowych

używane ciągniki siodłowe manWybór odpowiednich rozwiązań w kwestii pojazdów jest niesamowicie ważny i umożliwia sprawne funkcjonowanie w odległej przyszłości. Dlatego też nie powinno się na nich przesadnie oszczędzać, nie trzeba jednak także wydawać fortuny. Używane ciągniki siodłowe także są dobrym rozwiązaniem. Można je zakupić po prostu z drugiej ręki, gdzie ktoś zmieniał model na nowszy lub likwidował swojej firmy. Takich okazji jest cała masa, a pozwalają one na zdobycie takiego pojazdu po bardzo niskiej cenie. Ja na przykład ostatnio zakupiłem trzy używane ciągniki siodłowe MAN, które dodałem do swojego garażu. Zakupu kompletnie nie żałuje, gdyż i marka dobra i w dobrym stanie okazały się być maszyny. Oczywiście przed zakupem należy dokonać odpowiedniej inspekcji pojazdu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy był on wypadkowy oraz zwrócić uwagę na elementy typowo eksploatacyjne. Nie poleca się raczej kupowania wypadkowych pojazdów, dlatego też do tej sprawy należy podchodzić zdecydowanie bardziej sceptycznie. Jednak jeśli pojazd nie jest po wypadku warto także zwrócić uwagę na jego silnik, skrzynię biegów oraz zawieszenie. O ile pierwsze dwa mogą być niesamowicie kosztowne w naprawie, to zawieszenie jest względne tanie do wymiany, dlatego też nie powinno być to dużym problemem. Ja moje dwa ciągniki zakupiłem w bardzo dobrym stanie, gdzie silnik i skrzynia biegów nie były w żadnym stopniu nadmiernie wyeksploatowane przez poprzedniego właściciela tych pojazdów.

Tym sposobem otrzymałem dwa pojazdy za praktycznie połowę ich oryginalnej ceny, jak najbardziej opłaca się kupowanie ciągników siodłowych. Nie ma więc co się dziwić, że rynek używanych tirów kwitnie i można na nim spotkać coraz to więcej ciekawych ofert. Pojawiają się tam nawet takie renomowane marki jak właśnie MAN, dlatego też możliwe jest wyrwanie prawdziwych perełek.