Ustawienia systemowe w terapii

Od zawsze bardzo interesowała mnie psychologia oraz psychoterapia. Kierując się moimi zainteresowaniami wybrałam się na studia psychologiczne. Po ukończeniu studiów postanowiłam konturować swoją naukę na kursie psychoterapii. Marzyłam o tym, by w przyszłości zostać psychoterapeutką i pomagać ludziom rozwiązywać ich problemy i dobrze funkcjonować w świecie i w relacjach z innymi ludźmi. Studia bardzo dużo mi dały.

Kurs ustawień Hellingerowskich

ustawienia systemowe - kursJednak po ukończeniu szkoły psychoterapii wciąż było mi mało nauki. Zaczęłam już co prawda swoją praktykę, ale cały czas szukałam nowych metod, które pomogą mi pracować w moimi klientami jak najbardziej skutecznie i jak najszybciej przeprowadzać terapię. Pewnego razu w oczy wpadł mi artykuł o ustawieniach systemowych. Przeczytałam go z wielkim zainteresowaniem i pomyślałam, że to właśnie może być coś, czego szukałam. Zaczęłam coraz bardziej zagłębiać się w temat i coraz bardziej podobały mi się założenia tej formy terapii. Pomyślałam, że przydałby mi się jakiś jakiś kurs lub szkolenie w tym obszarze, sama literatura to bowiem zbyt mało. Naprawdę bardzo zainteresowały mnie ustawienia systemowe – kurs udało mi się bez problemu znaleźć, teraz został tylko wybór odpowiedniego, bowiem kurs kursowi nierówny. kierując się opinia znajomych i nieznajomych uczestników różnych kursów zdecydowałam się na kurs prowadzony przez pracownię psychoterapii. Kurs ten wydawał mi się bardzo profesjonalny. Koszt jego był; stosunkowo niewysoki, przynajmniej w porównaniu z innymi kursami z tego obszaru. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ kurs okazał się naprawdę świetny i bardzo wiele się podczas niego nauczyłam. Zyskałam nowe narzędzia do pracy z moimi klientami, które okazały się bardzo skuteczne i znacznie skracały czas terapii. Pieniądze wydane na kurs były doskonałą inwestycją.

Już od wielu lat jedną z bardzo popularnych w Polsce i na świecie form terapii są ustawienia rodzinne. Z tego powodu coraz więcej terapeutów pragnie włączyć tę formę do swojej pracy. Jednak zanim to zrobimy, warto jest zapisać się na porządny kurs z tego obszaru, bowiem tylko kurs da nam odpowiednią wiedze do prowadzenia terapii ustawień systemowych. W innym wypadku możemy bowiem zrobić krzywdę naszemu klientowi.