Szybkie i niedrogie czartery jachtów – Chorwacja

Najpiękniejsze widoki w nadmorskich miastach są oczywiście od strony linii brzegowej i nie można dostać się do nich piechotą tylko trzeba podpłynąć by je podziwiać. Oczywiście każde europejskie miasto nam umożliwia podziwiać taki widok i zyskać piękne wspomnienia z wyjazdu a dodatkowo w niektórych miejscach można to zrobić na własną rękę- bez przewodnika i nie w wycieczce grupowej.

Zalety niedrogiego czarteru jachtu – Chorwacja

niedrogi czarter jachtu - ChorwacjaChorwacja jest specyficznym europejskim miastem, które, kiedy tylko się do niego wybierzemy, chcemy tam za jakiś czas powrócić. Można je zwiedzać całymi godzinami a i tak zawsze znajdzie się miejsce, do którego nie zdążymy dotrzeć. Dobrze jest zwiedzać na własną rękę, ponieważ miejsca do zobaczenia są bardzo dobrze oznaczone i opisane w Internecie więc nie mamy problemu z ich znalezieniem, nawet jeśli mamy ciężko ze zrozumieniem mieszkańców i kiepsko mówimy po angielsku. Na własną rękę możemy zwiedzać na przykład jachtem. Niedrogi czarter jachtu – Chorwacja pozwala nam na takie atrakcje. Są jednak pewne wymagania, które musimy spełnić aby samemu prowadzić jacht. Przede wszystkim musimy mieć odpowiednie kursy żeglarskie, czyli tzw. pakiet żeglarski oraz certyfikat radiooperatora. Certyfikat ten wyjątkowo wymagany jest właśnie w Chorwacji. Musimy też pamiętać, że wynajętym jachtem musimy pływać w pewniej odległości od brzegu raz od innych, sąsiednich wysp. Jeśli te zasady, dostaniemy zakaz prowadzenia jachtu w Chorwacji oraz nawet możliwa jest kara grzywny. Chorwaci bardzo przestrzegają zasad pływania jachtami i jest to bardzo dobre, ponieważ oblężenie na tego typu wycieczki jest ogromne szczególnie w wysokim sezonie. Jeżeli przed wypożyczeniem jachtu czarterowego nie jesteśmy pewni co do wymagań, musimy skontaktować się do odpowiedniego biura, w którym kompetentne osoby wytłumaczą nam wszystkie panujące w danym kraju zasady i zaostrzenia a także pokierują do odpowiednich przewodników.

Pływanie podczas wakacji jest świetnym sposobem na zwiedzanie całego kraju od strony morza, która kryje wiele tajemnic, a także pozwala na relaks, odprężenie, kąpiele słoneczne i rozkoszowanie się spokojem i ciszą, poza ogromem turystów i codziennością. Jest to chwilowe oderwanie się od rzeczywistości i spędzenie czasu tak, że zapamiętamy nasz wyjazd na bardzo długo.