Na rynku zarejestrowanych jest nawet kilka milionów jednoosobowych działalności gospodarczych, które są prowadzone przez jedną osobą. Oczywiście może ona zatrudniać pracowników, a także wynajmować usługi innych firm.
Na czym polegają działania restrukturyzacyjne?
Bez wątpienia wizja zamknięcia firmy powoduje gęsią skórkę u wielu przedsiębiorców, gdyż to oznacza koniec wieloletnich działań pochłaniających mnóstwo czasu i energii. Celem każdej firmy jest generowanie coraz większego zysku, aby móc się rozwijać i inwestować. Oczywiście niejednokrotnie jest potrzebny zastrzyk dodatkowych środków finansowych, aby móc zrealizować określone działania, ale zawsze warto je brać z rozwagą i umiarem, gdyż przekroczenie pewnej granicy zadłużenia jest prostą drogą do bankructwa. Kiedy firma traci płynność finansową, która utrzymuje się minimum od trzech miesięcy, to jest to jedna z przesłanek przemawiających nad wprowadzeniem działań restrukturyzacyjnych. W większości przypadków da się oddłużyć firmę, stosując właściwe kroki. Restrukturyzacja firmy jednoosobowej polega na zmianie sposobu działania, poprzez ingerencję we wszystkie szczeble działalności. Może to oznaczać ograniczenie produkcji na rzecz jednego produktu, zmianę kierunku rozwoju, przeprowadzenie niezbędnych zwolnień czy też obniżenie pensji pracownikom. Głównym założeniem restrukturyzacji jest maksymalnie szybkie poprawienie sytuacji firmy poprzez jej oddłużenie i nastawienie na maksymalizację zysku oraz wykorzystywanie naturalnego potencjału, jaki ma każda firma.
Jeżeli chodzi o działania restrukturyzacyjne, to zawsze zleca się je firmie zewnętrznej z danej branży, gdyż to gwarantuje powodzenie całej operacji. Na rynku ich nie brakuje, zatem przedsiębiorcy mają w czym wybierać, aby ratować swoje biznesy.