Sprawdzone ekstrudery produkujące folię godne polecenia

Pracuję w magazynie z meblami i odpowiadam bezpośrednio za ich pakowanie. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne i odpowiedzialne zajęcie. Meble muszą być bowiem odpowiednio zabezpieczone i zapakowane przed wysłaniem. Dzięki temu dotrą one do klientów w nienaruszonym stanie. W mojej pracy muszę więc systematycznie foliować meble, które często wykonane są z delikatnych odmian drewna podatnych na zarysowania czy wyszczerbienia. W mojej pracy bardzo pomógł mi zaawansowany technologicznie ekstruder.

Sprawdzony ekstruder, który ułatwi pracę 

sprawdzone ekstrudery do foliiGłównym zadaniem estrudera (inaczej zwanego również wytłaczarką) jest produkcja folii. Najnowsze modele wytłaczarek dostępne na rynku posiadają jednak kilka dodatkowych funkcji. Do jednej z ważniejszych zalicza się niewątpliwie możliwość zgrzewania folii (co znacznie usprawnia cały proces pakowania). Fachowcy polecający sprawdzone ekstrudery do folii zwracają więc uwagę na potencjalną wielofunkcyjność maszyn. To właśnie urządzenia posiadające szerokie spektrum zastosowań cieszą się dziś największym zainteresowaniem i są najbardziej opłacalną inwestycją, zarówno dla większych jak i mniejszych firm. Do mojego magazynu zakupiona została więc wytłaczarka produkująca folię metodą blown (czyli rozdmuchu). Polega ona na rozdmuchiwaniu w przeciwległych kierunkach roztopionej warstwy żywicy, która następnie zastyga i przeistacza się tym samym w folię. Warto przy tym nadmienić, że folia ta cechuje się wyjątkową wytrzymałością oraz elastycznością, skutecznie chroni więc przez zarysowaniem czy obtłuczeniem nawet najbardziej delikatne, podatne na uszkodzenia meble, które wykonywane są często z bardzo miękkich tworzyw (m.in. z orzechu czy mahoniu). Zakupione przez firmę urządzenie posiadało dodatkową funkcję zgrzewania folii, dzięki czemu pakowanie produktów stało się jeszcze łatwiejsze. Funkcja ta umożliwiała bowiem szybkie i dokładne rozdzielenie folii, która ma tendencję do odklejania się oraz rozwarstwiania podczas tradycyjnego cięcia nożem. Zakupione urządzenia zmodernizowały więc naszą fabrykę i przyspieszyły cały proces produkcji.

Dzięki temu moja praca stała się znacznie przyjemniejsza. Ponadto wykonuję powierzone mi zadania w szybszym czasie, owijanie mebli w folię nie przysparza mi już tak wielu problemów. Bardzo przydatna okazała się zwłaszcza funkcja zgrzewania folii, która pozwala na szybsze oddzielenie materiału, który ma tendencję do rozwarstwiania się czy odklejania. Dzięki wyżej przytoczonym ułatwieniom, zapakowane przeze mnie meble docierają do klientów w stanie nienaruszonym.