Sposób na zrzucenie wagi do wakacji

Wiele z nas ma co roku ten sam problem. Zimą obniża się nasza aktywność fizyczna i przybieramy nadprogramowe kilogramy. Potem zdajemy sobie sprawę, że niedługo będą wakacje i chcemy się pozbyć zimowej oponki. Tym bardziej, że zrzucamy z siebie ciepłe swetry i kilku dodatkowych centymetrów nie da się już tak łatwo ukryć. Niektóre z nas szukają jakiejś diety cud, inne kupują suplementy diety w aptece. Dla wszystkiego należy jednak znaleźć złoty środek. Nie odchudzimy się w ciągu tygodnia i musimy mieć to na uwadze.

Odchudzanie do wakacji czas zacząć!

jak się odchudzić do wakacjiOdpowiednio dobrana dieta i ćwiczenia są najlepszym sposobem, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Najlepiej odwiedzić dietetyka, by uzyskać indywidualne porady żywieniowe. Może go poprosić również o jadłospis. Powróćmy również do aktywności fizycznej. Często zaniedbujemy ją zimą i też stąd biorą się problemy z wagą. Nie jeździmy wtedy na rowerze, a sporty zimowe jeszcze nie są u nas tak popularne, jak się niektórym wydaje. Nie każdy potrafi i lubi jeździć na nartach lub snowboardzie. Zamiast zastanawiać się jak się odchudzić do wakacji zacznijmy działać. Od samego myślenia jeszcze nikt nie schudł. Powinniśmy zacząć jeść więcej warzyw i owoców. Warto zastanowić się nad spożywaniem ostrzejszych potraw. Jako przyprawa idealne będą papryczki chili. Zawarta w nich kapsaicyna wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Kofeina również przyspiesza metabolizm. Nie musimy rezygnować z picia kawy, ale starajmy się jej nie słodzić. Zrezygnujmy też z dodatków takich jak bita śmietana. Unikajmy również produktów słodzonych słodzikami. Czytajmy uważnie etykiety produktów. Nie wszystkie produktu opisane jako „light” są dla nas zdrowe. Bardzo ważny jest również odpoczynek. Pilnujmy tego, by spać osiem godzin na dobę.

Na koniec rzecz najważniejsza – nic nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Nie wierzmy w żadne diety cud. Wiele z nich nie dostarcza niezbędnych mikroelementów co szybko odczujemy jako ból głowy albo ogóle zmęczenie. Samo stosowanie specyfików z apteki również nie przyniesie rezultatów bez odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń. Pod żadnym pozorem nie stosujmy głodówki. Może ona doprowadzić nasz organizm do stanu wyniszczenia, a nas samych do szpitala. Odchudzać powinniśmy się rozsądnie.