Skuteczne rębaki do konarów

Jesień jest porą roku gdy na naszym trawniku i w ogrodzie zaczyna przybywać coraz więcej liści oraz gałęzi. Mieszkając na wsi łatwo możemy sobie z tym problemem poradzić budując kompostownik, gdzie wspomniane wcześniej rzeczy zostaną przetworzone na nawóz. W miastach bywa z tym problem ale jak powszechnie wiadomo – nie ma problemów, których nie da się rozwiązać.

Rozdrabniacze do gałęzi

rębak do gałęziPoruszany we wstępie problem z usunięciem nagromadzonych, suchych gałęzi i liści możemy rozwiązać używając narzędzia jakim jest rozdrabniacz do drewna. W większych marketach ogrodowych możliwe jest zakupienie rębaka do drewna, który spełni nasze oczekiwania. Rębak do gałęzi występuje w wielu wersjach. Bardzo często spotkać się można z tymi urządzeniami, które są w dużych rozmiarach. Są to z reguły bardzo wydajne maszyny, które umożliwiają nam rozdrabnianie bardzo grubych konarów oraz różnych skrawków drewnianych. Używa się ich głównie do produkcji wiórów drzewnych, które mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach związanych z produkcją. Szczególnie tyczy się to branży meblarskiej gdzie trafiają wióry drzewne stworzone przez wspomniane wcześniej rozdrabniacze. Skoro już była mowa o tych dużych rozdrabniaczach to koniecznie trzeba wspomnieć o ich mniejszych odpowiednikach. Są to urządzenia o dużo mniejszej mocy i ich przeznaczenie jest nieco inne. Wykorzystuje się je bowiem do usuwania różnych gałęzi, patyków czy skrawków z naszego ogrodu. Efektem ich działania również są wióry, które możemy w różny sposób wykorzystać. Najczęściej bywa tak, że wióry z tych mniejszych rozdrabniaczy kończą jako opał w piecach centralnego ogrzewania. Niemniej jednak bardzo często spotkać je można jako ozdoba naszego ogrodu. Chodzi tu głównie o używanie ich jako podłoża pod kwiaty i skalniaki. 

Ogólnie rzecz biorąc zastosowanie rębaków do drewna jest bardzo szerokie. Oprócz wspomnianych wcześniej zastosowań można jeszcze dopisać do tego branżę grzewczą. W tej dziedzinie wióry drzewne pochodzące z rozdrabniaczy wykorzystywane są do produkcji pelletów oraz brykietu drzewnego. Sprasowane wióry z dodatkiem różnych środków są bardzo wydajnym materiałem opałowym. Obecnie są one coraz popularniejsze i skutecznie wypierają inne materiały służące do ogrzewania naszych domów.