Rodzaje odzieży ciążowej

Każda kobieta chce dobrze wyglądać bez względu, czy jest w ciąży, czy też nie. Obecnie w sklepach dla kobiet jest tak duży wybór ubrań ciążowych, że bez problemu znajdziemy idealny dla siebie. Rozmiary są tak samo liczne jak w przypadku normalnych ubrań. Różnią się jedynie fasonem, który musi być dopasowany do zwiększającego się brzuszka.

Gdzie kupować ubrania dla kobiet w ciąży?

odzież ciążowa - sklep internetowyNie ma sensu kupować ubrań ciążowych z wyprzedzeniem, gdyż waga kształtuje się indywidualnie i jest zależna od wielu czynników. Możemy prawie w ogóle nie tyć w pierwszych miesiącach ciąży, a od połowy nagle zacząć szybko przybierać na wadze. Jeżeli mamy szczęście i należymy do grupy kobiet, które ogólnie niedużo tyją w ciąży, to przez pierwsze miesiące nie musimy się martwić o ubrania, bo spokojnie się mieścimy w stare ciuchy. Dopiero od czwartego miesiąca trzeba będzie się udać na zakupy w celu zmiany garderoby na bardziej luźną. Odzież ciążowa – sklep internetowy posiada w najniższej cenie, więc zakupy najlepiej robić w sieci. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy dany rozmiar będzie na nasz pasował, to można konkretny model przymierzyć w sklepie stacjonarnym, gdyż wiele e – sklepów ma swoje odpowiedniki poza wirtualnym światem. Kobiety najczęściej kupują sukienki, gdyż chcą się poczuć kobieco pomimo kilku, lub kilkunastu kilogramów na plusie. Są to modele dopasowane dla kobiet chcących podkreślić swój odmienny stan, lub luźne, odcięte pod biustem. Niektóre posiadają specjalne zaszycia po boku, aby pomieścić zaokrąglony brzuszek i nie zniekształcać figury. Poza sukienkami, modne są też spódnice z podniesionym stanem, które możemy nosić do obcisłych bluzek, albo do luźnych tunik. Wiele kobiet tak bardzo lubi spodnie, że nie wyobraża sobie ich nie założyć w czasie ciąży, dlatego powstały specjalne jeansy z podwyższonym stanem z elastycznego materiału, który zakrywa cały brzuszek. W czasie ciąży bardzo ważny jest komfort, dlatego ubrania nie powinny uciskać.

Ubrania dla kobiet w ciąży są dostępne w większości sklepów odzieżowych i najczęściej znajdziemy je na dziale z ubraniami dla kobiet puszystych. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na zakupie ubrań, to najlepiej wybierać modele uniwersalne, które założymy także po ciąży. Mogą to być luźne bluzki i tuniki, gdyż ze spodniami już na pewno nic nie zrobimy po ciąży.