Praktyczne osłonki na łóżeczko

Narodziny dziecka są przełomowym momentem dla rodziców, bo od tej pory ich życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Na tą chwile przygotowują się przez dziewięć miesięcy, gdyż poza mentalnym nastawieniem, trzeba skompletować wyprawkę dla noworodka. Składa się ona z kilkunastu najważniejszych elementów, które posiada każde dziecko.

Z czego są wykonane osłonki na łóżeczko?

osłonka na łóżeczkoMamy często śpią ze swoimi dziećmi od pierwszych dni narodzin do momentu aż maluch nie stanie się niemowlakiem. Jest to często podyktowane wygodą, ponieważ takie maluszki jedzą co kilka godzin przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, ale też chęcią bycia blisko z dzieckiem. Taka bliskość ma swoje plusy i wady, ponieważ im dłużej taki stan trwa, tym trudniej będzie odzwyczaić malucha od spania z rodzicami. Dzieci muszą swoje własne łóżeczka, które najpierw powinny być ze szczebelkami, które zabezpieczają dziecko przez wypadnięciem. Jednak mogą te być źródłem bolesnych siniaków, ponieważ nieco starsze dzieci bardzo się wiercą i kręcą podczas snu, mogąc uderzać o szczebelki. W takiej sytuacji przyda się osłonka na łóżeczko, która doskonale izoluje dziecko od twardych szczebelków. Może ona mieć różną wysokość, ale najczęściej optymalna jest około dwudziestocentymetrowa. Poza zabezpieczeniem, pełni też rolę osłony malucha przed nadmierną ekspozycją na bodźce zewnętrzne i światło. Dziecko potrzebuje dużo spokoju, a osłonki mu ją w zupełności dają, bo tworzą w łóżeczku bezpieczną przestrzeń. Dzięki przyszytym z obu stron niewielkim troczkom, osłonki można przywiązać do szczebelków, dzięki czemu nie będą się przemieszczać. Są one najczęściej wykonane z bawełny lub materiału minky. Mogą być dwustronne, dzięki czemu można zmieniać wygląd łóżeczka malucha. Wewnątrz mają wypełnienie z antyalergicznej włókniny, która jest miękka i można ją  bezpiecznie prać.

Osłonki do łóżeczka ze szczebelkami mogą też mieć różną długość, ale najlepiej żeby osłaniały trzy czwarte powierzchni, ponieważ dzieci potrafią kilka razy podczas snu zmienić ułożenie ciała. Troczki w osłonkach mogą być klasycznie zawiązywane lub zapinane na zatrzaski lub na rzepy. Tego typu produkty dla dzieci z pewnością kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt lub w sklepach internetowych.