Potrzebowałem używanych alufelg do mercedesa

 

Miałem ostatnio niewielką stłuczkę. Ktoś wjechał mi w bok samochodu. Szkody nie były duże, ale musiałem wymienić jedną z felg w moim mercedesie. Ponieważ i tak planowałem niedługo sprzedawać samochód postanowiłem, że nie będę kupował nowej felgi z salonu, tylko znajdę jakiś używany model. Swoje poszukiwania zacząłem od przeglądania różnych portali motoryzacyjnych. Zależało mi, żeby znaleźć model pasujący do mojego samochodu. Nie było to łatwe. 

Poszukiwania używanych felg do mercedesa

używane felgi mercedesWszystkie używane felgi, które znajdowałem nie były idealnie takie jak chciałem. Mimo, że i tak planowałem sprzedać auto nie chciałem, żeby jedna felga inna niż pozostałe. Nie wyglądałoby to zbyt elegancko i profesjonalnie. Tymczasem na rynku używanych felg do mercedesa byłą dużo felg o innym kształcie, innym rozmiarze, a nawet innym kolorze niż takie, których potrzebowałem. W końcu trafiłem na interesujące mnie ogłoszenie. Było zatytułowane używane felgi mercedes. Okazało się, że sprzedawca ma do wyboru szeroką gamę używanych felg do mercedesa w różnych stanach. Były również dwie sztuki felg, których potrzebowałem do swojego samochodu. Pojechałem do tego Pana, żeby obejrzeć felgi i ewentualnie kupić od razu jedną na miejscu. Pierwszą którą mi zaoferował była tańsza, ale widać było po niej znaczące ślady użytkowania. Od razu byłoby widać, że było dokupowana i wymieniana. Druga była droższa, ale w dużo lepszym stanie. Nie wyglądała nawet na używaną. Sprawdziłem jeszcze czy na pewno wszystkie parametry pasują do mojego auta. Rozmiar się zgadzał. Kształt też. Zdecydowałem się na zakup. Jeszcze tego samego dnia udałem się do mechanika z nową felgą, aby mi ją wymienił. Paradoksalnie miał taką samą felgę u siebie i mógł mi ją sprzedać. Gdybym wiedział nie szukałbym tej felgi po całym mieście. Z ciekawości zapytałem ile by kosztowała. Okazało się, że liczył sobie za nią więcej niż ta którą kupiłem.

Jednak zrobiłem dobry interes. Po mojej wymienionej feldze w ogóle nie widać, że nie jest od oryginalnego kompletu. Wymiana również nie kosztowała mnie zbyt wiele. Teraz mój samochód w ogóle nie wygląda na po kolizyjny. Samego faktu kolizji nie uda mi się zataić, ale za to będę mógł mówić potencjalnym kupcom, że samochód wygląda jak nowy. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupy i wymiany.