Najlepsze zlewozmywaki to te, w których nie widać żadnych elementów montażowych. Dużo osób decyduje się na zakup takiego podczas prac wykończeniowych w domu. Jego montaż wydaje się skomplikowany dla ludzi nie mających kontaktu z pracami budowlanymi. Po przeczytaniu tego krótkiego poradnika zamontujesz zlewozmywak i stwierdzisz, że jest to praca idealna dla domowego majsterkowicza. Wyposaż się w duży śrubokręt krzyżakowy i przeczytaj ten wpis.
Jak zamontować zlewozmywak?
Zabudowany zlewozmywak jest bardzo modny. Jego fachowa nazwa to zlewozmywak podblatowy. Wszystkie łączenia schowane są pod blatem, dlatego na pierwszy rzut oka widać, jakby był przyklejony do blatów kuchennych. Aby go zamontować najpierw weź uchwyty, które z pewnością są w zestawie. Powinno ich być co najmniej cztery. Zaznacz ołówkiem gdzie będzie osadzony zlew. W czterech miejscach zaznacz kropki. Tam zamocujesz uchwyty. Przykręć je śrubokrętem do blatu. Są to niewielkie śrubki, dlatego na zewnątrz nie będą widoczne. Sprawdź, czy są mocne. Jeśli tak, to możesz wsunąć zlewozmywak podblatowy w nie, następnie dociśnij środkową śrubę. Na pierwszy rzut oka zlewozmywak trzyma się mocno i stabilnie. Pamiętaj, że znajdą się w nim naczynia oraz woda, dlatego nacisk będzie znaczący. W zestawie powinieneś otrzymać także śrubę rozporową, która zabezpieczy zlewozmywak przed dużym naciskiem. Weź podstawki z zestawu. Jedną umieść na podłodze lub dnie szafki, a drugą przytrzymaj przy zlewozmywaku. Dobrym pomysłem jest przyklejenie jej od spodu, aby ułatwić sobie montaż. Śrubę rozporową rozkręć tak, aby mocno przytrzymywała zlewozmywak. Rób to aż do uczucia oporu. Podstawki zabezpieczą dno zlewozmywaka przed tworzeniem się wypukłości. Jest to ich funkcja. Dolna podstawka ma zabezpieczyć podłogę lub dno szafki przed pęknięciem. Tak zamontowany zlewozmywak będzie się bezawaryjnie trzymał i wytrzyma nawet duży nacisk. Czasami możesz sprawdzić, zcy śruba rozporowa jest w dalszym ciągu dobrze rozkręcona.
Na pewno samodzielnie zamontujesz zlewozmywak i będzie stabilny. Nie jest to praca, która wymaga fachowca. Rury także możesz przykręcić bez pomocy osoby trzeciej. Pamiętaj, że każda uszczelka musi być ciasno osadzona. Dobrze jest także obwiązać miejsce łączenia rury włosiem, które kupisz w sklepie hydraulicznym. Co prawda stosuje się je w tworzeniu instalacji grzewczych, jednak nie przepuszczają wody, więc przydadzą się i w kuchni.