Osprzęt do bramy podwieszanej

Posiadanie własnego garażu to przede wszystkim komfort, ponieważ nasze auto będąc w garażu jest bezpieczniejsze, a także chronione przed niekorzystanymi warunkami atmosferycznymi. Aby tak było, to garaż musi posiadać zamykaną bramę. W innym wypadku garaż nie będzie spełniać swojej funkcji, tak jak powinien.

Jaką bramę wybrać?

Akcesoria do bram podwieszanychDo wyboru mamy kilka rodzajów bram. Jednym z popularniejszych rodzajów bram, są bramy podwieszane. Bramy tego typu sprawdzają się bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie skrzydło bramy jest bardzo dużo, co nie oznacza że nie możemy takiej bramy zamontować sobie w standardowej wielkości garażu. Oczywiście, że możemy i będziemy zadowoleni. Chcąc zamontować u siebie taką bramę, musimy kupić akcesoria do bram podwieszanych, które wchodzą w skład całego mechanizmu, który umożliwia zasuwanie i odsuwanie bramy. Brama przesuwa się po zamontowanej u jej góry szynie. Do bramy przyczepiony jest tak zwany wózek, który wyposażony jest w rolki. Rolki przesuwają się po szynie i w ten sposób brama się otwiera i zamyka. Ilość wózków, które musimy zamontować na bramie uzależniona jest od tego, jak duża jest to brama. W przypadku bramy do standardowej wielkości garażu, wystarczą dwa, maksymalnie trzy wózki. Brama jest tak wyważona, że pomimo jej dużej wagi, jej zamykanie i otwieranie nie wymaga dużej siły. W bramie zamontowany jest zamek, dzięki któremu możemy zamknąć bramę na klucz, co zapewni większe bezpieczeństwo wszystkiemu co znajduje się w garażu.

Akcesoria do tego typu bram nie są drogie. Jeden wózek kosztuje od pięćdziesięciu, do stu złotych. W tej granicy, możemy kupić bardzo dobrej jakości wózki do bram, które wytrzymają bardzo dużo. Wszelkiego rodzaju akcesoria do tego typu bram możemy kupić w sklepie internetowym.