Ochronne spodnie robocze

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie zatrudnianemu pracownikowi odpowiednich warunków pracy. Przy wykonywaniu wielu zawodów niezbędna jest odzież robocza. Jej zapewnienie należy do obowiązków pracodawcy. Taki obowiązek jest codziennością dla branży budowlanej, remontowej czy produkcyjnej. Odzież ochronna jest bardzo łatwo rozpoznawalna. Co prawda nie wiele ma wspólnego z najnowszymi trendami w modzie ale nie taka jest jej rola. Najważniejsze żeby była komfortowa i zapewniała bezpieczeństwo i wygodę w pracy.

Spodnie jako podstawowy element odzieży roboczej

długie spodnie roboczeDo podstawowych elementów odzieży ochronnej należą długie spodnie robocze. Mogą przypominać w swoim kroju zwykłe, codzienne spodnie lub posiadać szelki oraz specjalną kieszonkę z przodu na piersi. Dzięki regulacji ramiączek łatwo dostosować rozmiar do swojego wzrostu czego nie zrobimy już przy zwykłym kroju spodni. Jeśli praca wykonywana jest na kolanach dobrze by było gdyby spodnie posiadały specjalne kieszonki na kolanach w celu umieszczenia w nich specjalnych ochraniaczy. Niezastąpione w spodniach są także kieszenie. Dobrze sprawdzają się te na bokach nogawek w których możemy pomieścić różne drobiazgi przydatne w pracach remontowych. Długie spodnie dostaniemy w wersji letniej i zimowej. NA chłodniejszą porę roku będą wykonane z grubszych materiałów, mogą być także delikatnie ocieplono od wewnątrz. Na lato będą wykonane z lżejszych bardziej przewiewnych i oddychających materiałów ale swoją funkcję ochronną będą spełniać tak samo jak i te grubsze zimowe. Często przy produkcji spodni roboczych wykonuje się podwójne szwy aby większych ich wytrzymałość. Jest to stosowane zwłaszcza w tych miejscach które są narażone na przetarcia. O ile zapewnienie odzieży roboczej leży po stronie pracodawcy to już dbanie o jej schludny i czysty wygląd należy do obowiązków pracownika. Dlatego też wybierając spodnie robocze dobrze jest zwrócić uwagę na materiał. Chodzi o to by był o zaimpregnowany i łatwo się czyścił.

Każda odzież robocza dzieli się na określone kategorie. Wymagania co do każdej kategorii opisują normy i dyrektywy europejskie. Wszystko po to aby w pracy było bezpiecznie i aby minimalizować szkodliwy wpływ środowiska pracy na nasze życie i zdrowie. Wygodna odzież to też komfort pracy który przekłada się na jej rezultaty i wydajność samego pracownika. Patrząc na sprawę z tej strony oczywistym wydaje się fakt, że na odzieży specjalistycznej nie warto oszczędzać.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ochrona