Najlepsze produkty z konopii

 

W naszym kraju niestety jest tak, że wciąż funkcjonują tutaj najróżniejsze stereotypy. Jednym z nich jest ten dotyczący konopii. Wiele osób gdy słyszy o tej roślinie od razu ma negatywne odczucia ponieważ kojarzy konopie z narkotykami. W rzeczywistości konopie występują w różnych odmianach i niektóre z nich w ogóle nie zawierają substancji psychoaktywnych.

Prozdrowotne susze konopne

susz konopnyNasi przodkowie bardzo często w pobliżu swoich domów uprawiali konopie. Rośliny te doskonale się sprawdzały w przypadku leczenia najróżniejszych schorzeń. Miały one działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Dodatkowo wpływały pozytywnie na układ nerwowy. To wszystko tyczy się jednak konopii siewnych, które obecnie bardzo często są wrzucane do przysłowiowego jednego worka razem z konopiami indyjskimi. Różnica jest jednak taka, że susz konopny z konopii siewnych nie zawiera żadnych substancji wpływających na postrzeganie rzeczywistości. Zarówno po wdychaniu dymu powstałego na skutek palenia tych konopii czy też po spożyciu olejków konopnych wytwarzanych z tej rośliny nie będziemy odczuwać żadnych zaburzeń świadomości. W składzie konopii siewnych zamiast psychoaktywnego THC znaleźć możemy kanabidiole określane skrótem CBD. Mają one bardzo dobry wpływ na nasz organizm o czym warto pamiętać. Obecnie szczególnie dużą uwagę przykuwają oleje konopne, które przyczyniają się do zabijania komórek nowotworowych.

Od jakiegoś czasu prowadzi się bardzo intensywnie badania mające na celu udowodnić wpływ produktów konopnych na leczenie nowotworów. Udowodniono już, że takie produkty doskonale spisują się w przypadku leczenia chorób układu nerwowego. Przyczyniają się zarówno do leczenia choroby Parkinsona jak również Alzheimera a nawet stwardnienia rozsianego.