Lina sizalowa do holowania

 

Lina, za pomocą której będziemy holować pojazd jest bardzo ważna i warto ją posiadać w swoim bagażniku. Jednak nie każdy zmieści w nim linę stalową, ponieważ w bagażniku jest miejsce również na inne rzeczy. Dobre są liny sizalowe, jako zamiennik. Dzięki ich elastyczności są bardzo wytrzymałe i nie ma problemu z tym, aby pociągnąć jakiś samochód, nawet z większą prędkością. Warto o tym pomyśleć, ponieważ zajmują mniej miejsca.

Holowanie za pomocą lin sizalowych

elastyczna lina sizalowaLiny sizalowe są bardzo dobre, dzięki ich zwiększonej elastyczności. Można nimi holować samochody, które ważą więcej niż cztery tony. To bardzo dobry wynik, ponieważ według prawa polskiego samochód osobowy nie jest cięższy, niż trzy i pół tony. Elastyczna lina sizalowa umożliwia wygodne zapięcie, bez względu na to, jaki hak jest w pojeździe. Można ją zawiązać, lecz o wiele częściej wykorzystywane są mocne karabińczyki. Liny sizalowe są odporne na ześlizgiwanie się z haków, ponieważ są szorstkie. Dodatkowo ich struktura chroni je przed wsiąknięciem wilgoci, co także ma swój ważny cel. Generalnie można przyjąć, że taka lina to świetny zamiennik, szczególnie dla pojazdów z ograniczoną przestrzenią w bagażniku. Cena liny sizalowej do holowania jest na podobnym poziomie. Elastyczność to bardzo ważna cecha. Elastyczna lina może więcej wytrzymać i nie jest tak narażona na nagłe spięcia, szarpania oraz w konsekwencji na zerwania. Dodatkowo nadaje się do dodatkowej impregnacji za pomocą preparatów, które są dodawane przy zakupie. Taką linę trzeba zanurzyć w wodzie wymieszanej w tym środku oraz przetrzymać tam około dwudziestu czterech godzin. Następnie wysuszyć. W przypadku niezbędnego holowania na pewno będzie bardzo przydatna. Nie ma się czemu dziwić, że tylu kierowców ją wykorzystuje.

Dobra lina sizalowa to podstawa, aby móc pomóc innym kierowcom w potrzebie. Jest dość lekka, dlatego nawet kobiety mogą ją przenosić. Elastyczność sprawia, że nie da rady jej zerwać, nawet szarpiąc samochodem. Generalnie jest bardzo polecana przez wielu doświadczonych kierowców. Nie ma powodu do zdziwienia, wysoka jakość zawsze jest mile widziana, szczególnie jeśli chodzi o tak praktyczne przedmioty, które mogą nam się przydać każdego dnia, kiedy wyruszamy gdzieś naszym samochodem.