Kto posprząta biuro?

Prowadzę niewielką firmę, która zajmuje dosłownie jedno pomieszczenie biurowe. Wynajmuję je w dużym budynku, w którym mieści się wiele podobnych do mojego podmiotów. Niby pomyślałam o wszystkim – biuro jest dobrze wyposażone, znajdują się w nim wszystkie niezbędne urządzenia, a pracownicy czują się dobrze w zaaranżowanej przeze mnie przestrzeni. Po kilku tygodniach zdałam sobie jednak sprawę, że nie zadbałam o sprzątanie.

Usługi sprzątania we Wrocławiu

sprzątanie firm wrocławMoje firma działa w centrum Wrocławia, przy jednak z głównych arterii miasta. Lokalizacja jest dogodna zarówno dla mnie, jak i moich pracowników oraz licznych kontrahentów. Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych nawiązaniem współpracy z moją firmą, a co za tym idzie, odwiedziny różnych ludzi w biurze stają się coraz częstsze. Wszyscy powinni być z tego powodu zadowoleni, ale sytuacja ta pokazała, że nie zadbałam należycie o wszystkie aspekty prowadzenia biura. Chodzi mianowicie o utrzymanie czystości. Wydawało mi się, że wystarczy, aby każdy sprzątał po sobie i w wolnej chwili zmył podłogę czy wyczyścił kurze. Poszukiwanie usług typu sprzątanie firm wrocław wydawały mi się zbędne. Im więcej jednak osób przewijało się przez biuro, tym utrzymanie porządku stawało się bardziej problematyczne. Kończyło się na tym, że gdy wszyscy pracownicy uporali się ze swoimi obowiązkami, ja musiałam zostawać dłużej i sprzątać. Nie bardzo mi się to podobało.

Z drugiej jednak strony nie mogłam zmuszać pracowników do zostawania po godzinach i sprzątania, bo to przecież nie należało do ich obowiązków. Zdecydowałam się w końcu na firmę sprzątającą i to był strzał w dziesiątkę. Nie muszę utrzymywać dodatkowego pracownika, co przy tak małym biurze byłoby nieopłacalne. Co miesiąc opłacam jedynie niewielki abonament, a o czystość w moim biurze troszczy się specjalistyczna firma.