Kocyk dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka, to zestaw niezbędnych elementów na pierwsze miesiące, a nawet lata życia. Nie może zabraknąć łóżeczka z wyposażeniem, wózka z kocykiem i zapasu ubranek. Jak wiadomo dzieci szybko się brudzą, a szczególnie takie maluchy, bo często ulewają mleko, a zawartość pieluszki może zabrudzić ubranie. 

Jaki kupić kocyk dla noworodka?  

kocyki dla niemowląt minkyWszystkie rzeczy dla małego dziecka najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach z artykułami dla dzieci i zwracać uwagę, czy są uszyte z ekologicznej bawełny. Skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa i może reagować alergicznie nawet na najsłabsze detergenty. Kocyki dla niemowląt minky są wyjątkiem wśród materiałów, gdyż jest to bardzo ciepły polar, który jest bezpieczny dla skóry dziecka. Są one uszyte z dwóch rodzajów tkanin, z jednej strony jest minky, a z drugiej bawełna. Materiał możemy prać w pralce w temperaturze maksymalnie sześćdziesięciu stopni Celsjusza i prasować od strony bawełny. Minky posiada małe wypustki, które dzieci lubią ugniatać w rączkach. Kocyki są dostępne w kilku rozmiarach dopasowanych do wieku dziecka i przeznaczenia. Do łóżeczka kupujemy większe rozmiary, a do wózka mniejsze. Kocyk o wymiarach siedemdziesiąt pięć na dziewięćdziesiąt są idealne dla bardzo małych dzieci, a wymiary sześćdziesiąt na siedemdziesiąt, doskonale pasuje do głębokiego wózka. W sklepach są dostępne koce minky dla większych dzieci w rozmiarze sto na sto pięćdziesiąt centymetrów. Mogą one być stosowane w chłodniejsze dni w lecie, oraz przez całą zimę i jesień, ponieważ bawełna doskonale chłonie wodę i delikatnie ogrzewa, a strona minky świetnie grzeje i utrzymuje stałą temperaturę ciała dziecka, a przy tym nie przepuszcza powietrza. Kocyki są starannie szyte przez wiele firm, także polskich i można je kupić już cenie od trzydziestu złotych za najmniejszy rozmiar. Modele w wersji cieplejszej, posiadają hipoalergiczne wypełnienie.

Wybór wzoru jest kwestią gustu, gdyż dostaniemy mnóstwo modeli dla chłopców i dziewczynek. Mogą one być jedno, albo wielobarwne. W niektórych sklepach internetowych są one szyte na zamówienie i w chwili zakupu dokonuje się wyboru, jaki kolor ma zostać uszyty. Wysoką jakość wykonania potwierdzają certyfikaty bezpieczeństwa, o które trzeba zapytać sprzedawcę.