Klinkier elewacyjny przy nowoczesnych fasadach

Poszukiwanie nowych rozwiązań, które będą miały nowoczesny wygląd jest bardzo popularne. W budownictwie coraz częściej wracamy jednak do tradycyjnych metod budowy i tradycyjnych materiałów. Przy dzisiejszych wymaganiach fizycznych, jakim podlegają obiekty budowlane, często nie możemy wymurować standardowych grubości ścian z cegły, a zwiększenie wymiarów podstawowych przegród budowlanych sprawia, że koszty inwestycji diametralnie wzrastają. Co zrobić, żeby uzyskać piękny, ceglany mur, a jednocześnie zaoszczędzić miejsce i pieniądze?

Klinkierowe elewacje imitujące mur

klinkier elewacyjnyWiele możliwości w zakresie aranżacji elewacji, dają producenci klinkierowych płytek elewacyjnych. Produkt ten jest stworzony z wypalonej w wysokiej temperaturze gliny. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę, która panuje w specjalnych piecach produkcyjnych, materiał uzyskuje właściwości, które czynią go przydatnym do zastosowania w miejscach, narażonych na działanie wielu czynników zewnętrznych. Powłoka, która tworzy się podczas wypalania glinianych elementów sprawia, że elewacja, którą pokrywają płytki klinkierowe, jest nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale również na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, słońce czy mróz. Klinkier elewacyjny, w odróżnieniu od tynków gipsowych czy cegieł, posiada bardzo niską nasiąkliwość, dzięki czemu ściany będą suche. Wpływa to pozytywnie na przewodność cieplną ścian. Atutem wykonanych z wypalanej w temperaturze 1300 stopni Celsjusza glinie płytek jest to, że nie trzeba pokrywać ich dodatkowymi impregnatami, aby uzyskać wysoką jakość elewacji. Wystarczy tylko zastosować odpowiednią zaprawę do spoinowania, aby uzyskać płaszczyznę, której przez bardzo długi czas nie będziemy musieli czyścić czy remontować. Pływki klinkierowe doskonale sprawdzą się w połączeniu w drewnem, szkłem lub metalem. Pozwala to na uzyskanie ciekawych obiektów, których wygląd jest nowoczesny i elegancki.

Stosowanie wielu domieszek i dodatków do gliny, z której produkowane są płytki, pozwala na uzyskanie rozmaitych kolorów. Producenci oferują zarówno ceglastoczerwone, szare jak i nawet czarne płytki. Dzięki temu możemy uzyskać mur, który nie przypomina standardowej cegły. Tak wiele zalet, którymi cechuje się klinkier elewacyjny czyni go ciekawym, trwałym pokryciem, które zachwyci nawet najbardziej wymagającego klienta.