Kąpiele kwasowęglowe sposobem na przewlekły ból

Ból to bardzo nieprzyjemne uczucie i gdy tylko się pojawia, niezwłocznie szukamy sposobu, aby się go pozbyć. Niestety niektórzy z nas, zwłaszcza z nadejściem pewnego wieku, muszą codziennie zmagać się z przewlekłym bólem stawów czy innymi uciążliwymi dolegliwościami. Aby złagodzić te objawy, warto korzystać z bogatej oferty zabiegów fizjoterapeutycznych, do których należą kąpiele kwasowęglowe.

Zalety suchych kąpieli kwasowęglowych

suche kąpiele kwasowęgloweWydawać by się mogło, że dwutlenek węgla to składnik, którego należy w większych ilościach unikać. I rzeczywiście, jeśli jego stężenie w powietrzu przekracza 9%, może wpływać szkodliwie na organizm, natomiast powyżej 10% to już dawka śmiertelna. W normalnych warunkach zawartość tego składnika oscyluje w granicach 0,3%. Jak się okazuje, jeśli dawka ta osiągnie wartość około 1% i będzie przez określony czas działać na organizm, może przynieść pozytywne skutki. Kąpiele, wykorzystujące dobroczynne działanie węgla można podzielić na dwa rodzaje: suchą i mokrą. Suche kąpiele kwasowęglowe wykorzystują do zabiegów niewielkie pomieszczenia lub specjalne komory, z których w trakcie sesji zabiegowej wydobywa się dwutlenek węgla w postaci gazowej. Ma ona taki sam wpływ na organizm, co kąpiel mokra, jednak różnica polega na skróconym czasie zabiegu oraz jego większej higieniczności oraz dostępności, bowiem do zabiegów suchych nie musimy zdejmować odzieży wierzchniej. Ponadto jest polecana również dla osób o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które mogłyby mieć problem z wejściem do wanny, w której odbywa się kąpiel mokra.

Dobroczynne działanie niektórych składników może w pierwszym skojarzeniu wydawać się nieoczywiste. Jednak jak się okazuje, czasem substancje, które nie są kojarzone przez nas ze zdrowiem, okazują się mieć pozytywny wpływ na organizm, jeśli wykorzysta się je w odpowiedni sposób. Jeśli zatem możemy sobie pomóc, korzystając z bogactwa zabiegów leczniczych, to dlaczego z tego nie skorzystać?