Jakie są najlepsze środki do pielęgnacji butów

Uwielbiam kupować buty, muszę przyznać, że jestem prawdziwą zakupoholiczką. Szczególnie upodobałam sobie zwłaszcza czarną, licową skórę najwyższej jakości, która pięknie lśni i podkreśla każdą, nawet najskromniejszą stylizację. Podobnie jak moja mama, wierzę, że ludzie odbierają nas w pierwszym momencie za pomocą wzroku i zwracają uwagę na detale. Zawsze dbam więc o czystość moich butów, a do ich pielęgnacji używam jedynie produktów najwyższej jakości. 

Jakimi środkami należy pielęgnować skórę licową? 

najlepsze środki do pielęgnacji butówPrzede wszystkim na samym wstępie należy zaznaczyć, że w momencie kiedy zakupujemy konkretną parę butów ich producent jest prawnie zobligowany do tego by dołączyć do produktu wszelkie podstawowe informacje dotyczące tego z jakiego tworzywa wykonane jest nasze obuwie oraz jak należy je pielęgnować. Warto także pamiętać o tym, że wszystkie najlepsze środki do pielęgnacji butów zakupimy zazwyczaj w sklepach autoryzowanych, bezpośrednio u producenta, a także w większości dużych salonów obuwniczych. Ulubioną przeze mnie czarną, lśniącą skórę licowaną należy przede wszystkim regularnie pastować i nabłyszczać. W tym celu posłużą nam specjalistyczne pasty na bazie naturalnych tłuszczy zwierzęcych (a konkretniej łoju), mleczka nabłyszczające, olejki do skóry oraz standardowe, tłuste pasty, które występują w wielu kolorach. Warto pamiętać jednak o tym, że jeśli zakupione przez nas buty wykonane są ze skóry o nietypowym, niestandardowym kolorze, do jej pielęgnacji zawsze możemy również użyć bezbarwnej, uniwersalnej pasty dedykowanej galanterii skórzanej. Z czego powinna się składać pasta do butów najlepszej jakości? Przede wszystkim powinna być ona treściwa i tłusta w swej konsystencji. Powinna również rozgrzewać i topnieć się dopiero pod wpływem dotyku szmatki. Dobre gatunkowo pasty oraz kremy zawierają w składzie zazwyczaj tłuszcz oraz różnego rodzaju dodatki wspomagające takie jak np. mleczko pszczele. 

Przy pielęgnacji skóry licowej najważniejsza jest jednak systematyczność. Obuwie należy pastować i nabłyszczać 1-2 razy w tygodniu. Warto również wspomagać je dodatkowymi specyfikami. Bardzo dobrze sprawdzi się również impregnat w aerozolu, który sprawi, że buty będą bardziej odporne na wodę oraz wgryzającą się w delikatną skórę sól, którą posypywane są podczas zimy ulice.