Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Termin porodu coraz bliżej, a wy nie macie jeszcze wózka? Wiadomo, były inne rzeczy na głowie. Wizyty u lekarza, przygotowanie pokoju, zakup łóżeczka, ubranek, pieluch, szkoła rodzenia, decyzja związana z przebiegiem porodu oraz wiele innych zadań i obowiązków. Na szczęście z zakupem wózka nie ma dzisiaj żadnego problemu. No, może jeden, zasadniczy. Ogromny wybór sprawia, że czasem trudno podjąć ostateczną decyzję.

Najlepszy będzie wózek wielofunkcyjny

wózek wielofunkcyjny bebetto vulcanoWybrać ten jedyny to nie lada sztuka. Ma być ładny, funkcjonalny, wygodny i oczywiście trwały. Rynek oferuje dziś dziesiątki modeli. Najbardziej sensowny wydaje się wybór trzy w jednym, czyli kupujemy gondolę, spacerówkę oraz nosidło, w którym możemy też przewozić malucha w aucie. Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonany jest wózek. Stelaże zazwyczaj są aluminiowe, tapicerki powinno się łatwo myć, plastikowe gondole gwarantują stosunkową niską wagę, a więc wygodę. Jeśli chodzi o wózek wielofunkcyjny bebetto vulcano jest jedną z opcji, ale tak naprawdę jest w czym wybierać. Warto pamiętać o wielu innych kwestiach, czyli regulacji oparcia w spacerówce, osłonie przeciwsłonecznej, pasach bezpieczeństwa, rozsuwanym daszku czy kołach. Te ostatnie najlepiej pompowane. Dają większą amortyzację, a co za tym idzie, nie trzęsą wózkiem z dzieckiem w środku. Często zdarzają się jeszcze kółka plastikowe albo z twardych sztucznych tworzyw, które na pewno utrudniają spacerowanie. Koła powinny też mieć możliwość skręcania, co znacznie ułatwia podróż. W przypadku wózków wielofunkcyjnych trudno o bardzo kompaktowe rozmiary, jednak sposób składania jest w stanie wiele wynagrodzić. Jednym ruchem można złożyć wózek, który zajmuje stosunkowo mało miejsca i można go spokojnie zmieścić w bagażniku auta czy obok szafy w pokoju.

Podsumowując, wybór wózka nie jest sprawą łatwą, biorąc pod uwagę szeroki wybór produktów. Czy wystarczy sama gondola, czy wózek dwa w jednym, czy wreszcie trzy w jednym. Ta ostatnia opcja jest z pewnością najbardziej praktyczna. Warto więc się nad nią zastanowić, choć wiadomo, czasu na zastanowienie nie ma, bo maluch już za chwilę będzie z wami. Z drugiej strony, nie podejmujcie decyzji zbyt szybko i pochopnie, w końcu dziecko w wózku spędzi dużo czasu.