Instalacje wodno-kanalizacyjne

W instalacjach wodno-kanalizacyjnych każdy najmniejszy szczegół jest niezwykle ważny. Decyduje bowiem o drożności i bezpieczeństwie łączy wodnych. Są one niezbędne przy każdej budowie i wykonywane na zakończenie stanu surowego. We wcześniejszych etapach konieczne jest natomiast zadbanie o wyprowadzenia do każdego łącza. Cały plan dotyczący gospodarki wodnej i odprowadzania ścieków z budynku, musi być zawarta w pozwoleniu na budowę. Niezbędny jest również wodomierz, który umieszcza się w piwnicy bądź innym pomieszczeniu.

Gdzie można zakupić oringi?

oringi - sklepJeżeli woda w budynku ma być pobierana z sieci wodociągowej, cała instalacja musi być wykonana zgodnie z wytycznymi konkretnej firmy wodno-kanalizacyjnej. Do odpowiedniego uszczelnienia najlepiej zastosować oringi – sklep oferuje zazwyczaj wiele rodzajów i rozmiarów. Wykonane z wysokiej jakości gumy nie ulegają zniszczeniu, ani ścieraniu. Idealnie dostosowuje się do każdej powierzchni, a najlepiej do tych w kształcie okręgu. Gumowe uszczelki są elastyczne i długotrwałe. Działa samoczynnie i dwustronnie jako element uszczelniający. Większość producentów oferuje 2-letnią gwarancję na o-ringi. Najbardziej opłacalne i korzystne jest zaopatrzenie się w zestawy uszczelek. Zawierają się w nich różne rozmiary. Produkt jest ponadto wysoce odporny na rdzewienie, dlatego jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie przyłączy w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Do montażu uszczelek tego typu nie jest obowiązkowy specjalny sprzęt, ani żadne wyjątkowe zdolności. Nie ma potrzeby angażowania zewnętrznych ekip, z powodzeniem można je zainstalować samodzielnie. W tej samej serii można zakupić oczywiście uszczelki w innym kolorze, na przykład białym. W zależności od zapotrzebowania wyróżnia się oringi odporne na inne środki chemiczne. Ich wybór zależy od elementów, które mają być uszczelniane i środowiska, w jakich występują.

Każdy z rodzajów ma określoną specyfikację i wskazanie temperaturę obróbki. Innymi parametrami charakteryzują się oringi odporne na działanie kwasów, a zupełnie innymi te użytkowane w środowisku wodnym i słonym. Z uwagi na różnorodność modeli, rozmiarów i przeznaczenia ważne jest odpowiednie dostosowanie elementu do wykonywanych prac i środowiska, w jakim występują.