Instalacja grzewcza – krok po kroku

 

Zawsze na początku przy instalacji grzewczej powinniśmy wyznaczyć odpowiednie miejsca, gdzie zainstalowane zostaną grzejniki, a także w których miejscach zostaną połączone i poprowadzone rury instalacyjne. Musimy również wymierzyć odpowiednią długość rur, którą będziemy musieli zakupić, aby wykonać prawidłowo instalację zgodną z przepisami.

Od czego zacząć kładzenie instalacji grzewczej?

instalacja grzewcza podlaskieKiedy wykonamy już odpowiednie pomiary, to powinniśmy przejść do wykuwania w ścianie otworów pod szafkę rozdzielaczową. Musimy również wykonać przekłucia ścian w miejscach, gdzie będą przebiegać rury, a także bruzdy w miejscach, w których mają zostać podłączone grzejniki. Po tych czynnościach przechodzimy do montowania szafki rozdzielaczowej, do której podłączona będzie odpowiednia liczba grzejników na danym piętrze. W takim rozdzielaczu możemy również zamontować indywidualne zawory odcinające, które pozwolą nam wyłączyć poszczególne gałęzie w razie jakiejkolwiek awarii. Jeżeli nie mamy czasu, aby samodzielnie wykonać takie czynności to warto zadzwonić, do której firmy specjalizacją jest instalacja grzewcza podlaskie to region, na którego terenie możemy znaleźć wiele firm oferujących wykonanie instalacji grzewczej. Będziemy mieli wtedy pewność, że cała instalacja grzewcza, a także piec są dobrze dobrane oraz zainstalowane we właściwy sposób. To pozwoli nam na ogrzewanie domu przez cały okres zimowy bez poważnych awarii.

Jak system grzewczy robi ciepło? Zadaniem instalacji grzewczej jest odbieranie całego ciepła, jakie produkuje kocioł i rozprowadzenie go, we wszystkie ogrzewane pomieszczenie. Instalacja grzewcza powinna być wykonana przez fachowca i to on powinien wykonać dla nas projekt, a także sporządzić listę materiałów, które należy zakupić. Możemy również poprosić o zmianę instalacji grzewczej z ogrzewania węglowego na przykład na ogrzewanie gazowe.