Ile kosztuje sesja psychoterapeutyczna?

 

Ludzie coraz częściej potrzebują pomocy psychologicznej. Szczególnie, że tempo życia jest coraz wyższe, a poziom stresu rośnie wprost proporcjonalnie. Do tego dochodzą oczekiwania ze strony pracodawcy, rodziny i nagromadzenie własnych kłopotów. W takich sytuacjach ludzie decydują się na fachową pomoc psychoterapeutyczną.

Kto trudni się psychoterapią?

psychoterapiaPomoc psychoterapeuty jest kluczowa z punktu widzenia zdrowia psychicznego. W natłoku codziennych spraw, obowiązków i presji, często nie mamy okazji wyrzucić z siebie negatywnych emocji. Nie wiemy też jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi. Pomoc psychoterapeuty nie sprowadza się do wypisania recepty na środki farmakologiczne i odesłanie nas z kwitkiem. Psychoterapia daje nam możliwość bycia wysłuchanym. To bardzo ważne, bo czasem sam fakt poczucia, że nasz los kogoś interesuje jest czymś, czego nam brakuje. Jednak w przypadku psychoterapii, oprócz bycia wysłuchanym, otrzymujemy fachową, psychologiczną analizę naszych zachowań i na ich podstawie dobraną terapię. Dobry i doświadczony psychoterapeuta będzie umiał sobie poradzić z wszelkiego rodzaju lękami, zachowaniami kompulsywno – obsesyjnymi oraz z wszelkimi zaburzeniami emocjonalnymi. W przypadku zdiagnozowania poważnych zaburzeń lub choroby psychicznej, chory dostaje środki farmakologiczne, jednak jest to pewnego rodzaju ostateczność. Bo od psychiatrii, psychoterapię różni właśnie niechęć do terapii wspomaganej środkami farmakologicznymi. Psychoterapia przedkłada metody psychologiczne nad leczenie psychotropami, czy barbituranami, które często uzależniają i nie pozostają bez wpływu na ogólny stan pacjenta, a czasem nawet na jego wygląd. Sesje terapeutyczne możemy odbywać w placówkach państwowych, ale również w prywatnych gabinetach. W tych drugich są one nieco droższe, jednak mamy pewność, że termin na wizytę znajdzie się szybciej, a psychoterapeuta będzie starał się potraktować nas jeszcze bardziej indywidualnie.

Psychoterapia jest dziedziną medycyny, która jest niezwykle potrzebna dzisiejszym, szybko żyjącym społeczeństwom. Nasze umysły często są eksploatowane do granic możliwości przez życie na wysokich obrotach. Sesje terapeutyczne dają nam możliwość zastanowienia się nad swoim postępowaniem, jego korektą i wyjściem na emocjonalną prostą.