Ile kosztuje las w słoiku?

Las w słoiku – to gadżet, który skradł wielu miłośnikom roślin serca. I nic w tym dziwnego. Jest piękny, przypominający baśniową krainę zaklętą we szkle. Do tego niezwykle ozdobny i efektowny. Cudownie prezentuje się jako ozdoba wnętrza stojąc na parapecie czy komodzie. Przyjemnie przyciąga wzrok i przypomina o naturalnych, relaksujących nas miejscach. Nic dziwnego, że cieszy się dużą popularnością.

Cena lasu zamkniętego w słoiku

naturalny las w słoiku - cenaJeśli chcemy kupić naturalny las w słoiku – cena  zależy głównie od wielkości i kształtu słoja. Im jest większy i bardziej fantazyjny tym cena wzrasta. Za gotowy las w szkle przygotowany w słoiku o wielkości 20 cm z 1 roślinką w środku przyjdzie nam zapłacić 120 zł. Jest to najmniejszy wariant tej kompozycji. Możemy też kupić zestaw do samodzielnego przygotowania w domu. W skład takiego zestawu wchodzi słoik o wielkości 20 cm, podłoże, 1 roślinka. Cena takiego zestawu to 100 zł. Różnica więc między gotowym słojem, a zestawem do samodzielnego przygotowania jest niewielka. Gdybyśmy jednak chcieli wprawić w zachwyt odwiedzających nas gości naszym leśnym ogrodem, to za największy słoik będziemy musieli zapłacić 370 zł. Jest to kompozycja przygotowana w co najmniej 40 cm szkle w środku z kilkoma roślinami. Możemy oczywiście takie kompozycje układać sobie wirtualnie w sieci po czyn otrzymamy realne jego wykonanie dostarczone przez kuriera. Lasy w słoiku dostępne są nie tylko w sieci. Znajdziemy je w każdej dobrze zaopatrzonej kwiaciarni. W każdym sklepie ogrodniczym czy nawet markecie budowlanym w dziale z roślinami. Możemy też kupić oddzielne elementy i bawić się w komponowanie ich w domu. Rośliny wykorzystywane do takich kompozycji to głównie sukulenty, ale także rośliny kwitnące czy drzewka bonsai. Największą popularnością bo i łatwością utrzymania cieszą się rośliny nawiązujące do naturalnego naszego polskiego lasu czyli paprocie, mchy, żwirek, naturalne elementy ozdobne takie jak kawałki korzeni, szyszki i kamienie.

Leśne kompozycje dobrze czują się w słoikach zamkniętych. Wystarczy podlać je tylko raz, tworząc taką kompozycję. Później woda krąży w obiegu zamkniętym dlatego późniejsze uzupełnianie wody jest niewielkie. Jest o idealne rozwiązanie dla osób często wyjeżdżających lub zapracowanych, które w natłoku obowiązków nie pamiętają o podlewaniu roślin.