Gdzie przygotować prototyp na terenie Warszawy?

 

Każda firma, która chce się rozwijać powinna posiadać własny dział badań i rozwoju. Osoby w nim zatrudnione są odpowiedzialne za opracowanie nowych koncepcji, a także produktów, które przyszłościowo mogą decydować o losach przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego komórka ta powinna być wyposażona w możliwie najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający pionierskie operacje.

Zalety druku trójwymiarowego

drukowanie 3d warszawaSzczególnie istotnym zagadnieniem jest możliwość przygotowania prototypów, które można poddać różnym badaniom. Dzięki temu można stwierdzić, czy dany element jest zaprojektowany poprawnie i ma możliwość przejść dalsze testy. Do przygotowania próbki najczęściej wykorzystuje się drukowanie 3D Warszawa jest miastem, na terenie którego funkcjonuje wiele przedsiębiorstw dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym. Dzięki technologii druku przestrzennego możliwe jest wykonanie małych nakładów przy stosunkowo niewielkim koszcie. To pozwala z kolei przetestować różne warianty tego samego rozwiązania spośród których wyłonione zostaje najlepsze. Taki projekt jest następnie dalej rozwijany co pozwala stworzyć element spełniający wszelkie oczekiwania. Sam druk może być wykonany w różnych technologiach. Najczęściej stosowane są: FDM, SLA, SLS, CJP czy DMLS. Technologie te są obecnie najlepszą alternatywą dla form wtryskowych, których przygotowanie wymaga bardzo dużych nakładów startowych.

Warto wspomnieć, że wyżej opisywane rozwiązanie pozwala zachować bardzo dużą dokładność jak i również powtarzalność. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie kilku elementów, które będą praktycznie identyczne. Próbki te można później wykorzystać w badaniach porównawczych. Jak widać na terenie dużych miast funkcjonuje obecnie wiele podmiotów, które zajmują się świadczeniem usług B2B w zakresie nowoczesnych technologii.