Farby DIY – idealne dla dzieci

Dzieci uwielbiają bawić się modeliną, kredkami czy farbami. Dorośli niezbyt lubią sprzątanie po tego rodzaju zabawach, jednak trzeba przyznać, że niesamowicie wspierają one prawidłowy rozwój dzieci od bardzo wczesnego wieku. Jednak, gdy są one zbyt małe, mogą nie mieć na tyle świadomości, by zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, dlatego sklepowe produkty mogą być dla nich niebezpieczne, a farby DIY przyjdą nam z pomocą.

Więcej informacji o farbach DIY

farby diyTego rodzaju farby DIY możemy stworzyć na kilka przeróżnych sposobów, a co ważniejsze, bezpiecznych dla naszych pociech. Pierwszy sposób, dzięki któremu nasze dziecko będzie malować za pomocą swoich rączek to rozpuszczenie mąki w wodzie i dodanie kolorowego barwnika; jeśli chcemy, aby było jeszcze bardziej naturalnie, możemy użyć kakao, soku z buraków, wiśni czy jarmużu. Drugi sposób to połączenie talku, kremu, kolorowego barwnika i pudru dla dzieci. Dzieci mogą za jego pomocą nie tylko malować na kartce papieru, ale też po sobie. Innym sposobem na przygotowanie farb w domu jest, które mogą posłużyć na przykład do malowania witraży, jest połączenie żelek z wodą i barwnikiem. Ten sposób wymaga podgrzania mieszaniny a następnie ostudzenia jej, może więc on zająć nieco więcej czasu, niż pozostałe. Jednak wszystkie sposoby są naturalne i bezpieczne dla naszych dzieci w każdym wieku.

Szukanie nietypowych zabaw dla dzieci, które z jednej strony zapewnią im świetny czas a z drugiej strony zadbają o ich rozwój intelektualno-manualny, jest bardzo ważne. Farby DIY to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają trochę wolnego czasu na przygotowanie tego rodzaju rzeczy, i którym zależy na bezpieczeństwie swoich dzieci. Są one bezpieczne, ponieważ mamy pewność z czego są one wykonane.