Dziecięcy fotelik samochodowy – wygoda i bezpieczeństwo

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka zawsze wiąże się ze stresem i niepewnością. Zależy nam – jako rodzicom – aby przede wszystkim spełniał wymogi bezpieczeństwa, aby był trwały i nie uległ zniszczeniom przy częstym używaniu, istotne jest również aby był dla dziecka maksymalnie wygodny i dobrze by było też, aby nie kosztował tyle, co sam samochód. Pomimo ogromnego wyboru, postanowiłam przedstawić markę godną uwagi – Nania. 

Nania – połączenie bezpieczeństwa, jakości i niskiej ceny 

fotelik samochodowy naniaDokonują wyboru fotelika, przede wszystkim musimy przemyśleć to, jak długo chcemy go używać. Foteliki samochodowe mają różne przedziały wagowe, których należy ściśle przestrzegać. Posługując się przykładowym modelem, fotelik samochodowy Nania Revo posiada przedział 0-18kg. Oznacza on, że możemy go używać od narodzin dziecka, aż do ukończenia ok. 4 roku życia. Oczywiście górna granica wieku bywa zmienna, bowiem dzieci w zróżnicowany sposób przybierają na wadze. Fotelik ten charakteryzuje się niezwykle ważną funkcją – jest obrotowy, a to oznacza, że mamy możliwość posadzenia dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Ci, którzy choć trochę zapoznali się z tematyką przewożenia dzieci wiedzą, że jak najdłuższy czas sadzania ich tyłem do kierunku jazdy to kluczowa kwestia w zakresie bezpieczeństwa. Niemniej, zdecydowana większość dzieci w pewnym momencie woli widzieć świat przez szybę samochodu, aniżeli oparcie fotela i nie pozwala wozić się tyłem. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest proste i szybkie obrócenie fotelika, zamiast panicznego poszukiwania nowego modelu, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Niemal każdy fotelik samochodowy Nania to niezbyt wygórowana cena, znakomita jakość, atesty bezpieczeństwa i ciekawy wygląd. Warto więc zastanowić się nad mniej popularnym modelem, który jakością nie odbiega od znanych marek.

Każdy rodzic chciałby, aby dziecko było w pełni bezpieczne i zadowolone z jazdy samochodem. Wybór fotelika samochodowego wymaga dokładnego sprawdzenia wielu modeli, zapoznania się z opiniami innych osób, a także zweryfikowania naszych własnych wymagań i potrzeb. Oprócz widniejącego logo popularnej i drogiej marki, warto dogłębnie sprawdzić czy wysoka cena idzie w parze z jakością i bezpieczeństwem.