Dobry skuter trójkołowy

 

Poruszanie się pojazdami napędzanymi na prąd jest dużo bardziej ekonomiczne niż klasycznymi spalinowymi. Nie dość, że oszczędzamy na tankowaniu, to także na obowiązkowych ubezpieczeniach pojazdu. Skutery na prąd są dostępne już w cenie kilku tysięcy. 

Dla kogo są trójkołowe skutery?

skuter elektryczny trójkołowyIstnieją dwa rodzaje skuterów, klasyczne dwukołowe i inwalidzkie trójkołowe. Wszystkie są napędzane silnikiem elektrycznym o stosunkowo dużej mocy. Skutery mają niewielkie wymiary i bardzo łatwo nimi sterować. Dla osoby niepełnosprawnej taki środek transportu jest doskonały, bo nie zajmuje dużo miejsca i jest tani w utrzymaniu i użytkowaniu. Skuter elektryczny trójkołowy posiada dwa duże koło z tyłu, które zapewniają stabilną jazdę, oraz jedno mniejsze z przodu, które jest skrętne. Skuterem może kierować osoba niemająca pełnej sprawności fizycznej, ponieważ,  prowadzi się go za pomocą specjalnej konsoli, która znajduje się pośrodku kierownicy. Wszystkie możliwe funkcje aktywuje się za pomocą przycisków, albo przełączników umieszczonych na kierownicy. Tak skonstruowany pojazd trójkołowy nadaje się dla każdego inwalidy, który musi miej je nie sprawne dłonie. Jest on bardzo komfortowy i możemy go dopasować do każdego kierowcy bez względu na wzrost i wagę. Posiada mocne hamulce tarczowe, które zapewniają maksymalnie krótką drogę hamowania i dobre amortyzatory. Jest dobrze oświetlony i oznaczony, aby był z dala widoczny dla innych kierowców. Skuter doskonale się nadaje do użytku wiosną i latem.

Zakup skutera, osoba na rencie, lub emeryturze, może sobie rozłożyć na wygodne raty, bo jednorazowy zakup wymaga gotówki w wysokości paru tysięcy złotych. Elektryczny skuter zużywa tylko niecałe trzy kilo waty mocy na przejechanie stu kilometrów, więc bardzo mało.