Dlaczego moi rodzice zdecydowali się na balustradę szklaną?

 

Moja przyjaciółka Weronika od pewnego czasu interesuje się architekturą wnętrz, dzięki czemu i ja jestem na bieżąco w owym temacie. Moi rodzice stwierdzili, że czas wymienić drewniane schody w naszym domu rodzinnym na coś bardziej nowoczesnego. Muszę przyznać, iż bardzo zaskoczyli mnie tą wiadomością.

Jakie są zalety balustrad szklanych?

balustrady szklane krakówPodpytałam Weronikę czy zna jakieś rozwiązanie, które mogłoby pasować moim rodzicom. Podpowiedziała mi, że coraz częściej zarówno w domach jednorodzinnych, apartamentach na klatkach schodowych czy też w miejscach publicznych stosowane są balustrady szklane Kraków posiada niezliczoną liczbę firm, które specjalizują się w tym temacie, co mocno mnie zaskoczyło. Myślałam, że skoro niedawno rozpoczęła się moda w tym kierunku to będzie mało osób, które się zajmują balustradami szklanymi. Od mojej przyjaciółki dowiedziałam, że szkło ogólnie powiększa optycznie pomieszczenie. Zaczęłam się mocno zastanawiać nad ewentualnym wyborem balustrady szklanej, ponieważ tam, gdzie miałaby się u nas znajdować, jest to dość ciasny korytarz, więc idealnie by się sprawdziła tam. W końcu udałam się do rodziców i powiedziałam o pomyśle, który podsunęła mi Weronika. Dodatkowym atutem balustrad szklanych jest to, że sprawiają wrażenie estetyki oraz elegancji. Moja rodzicielka, Gabriela, stwierdziła, że to świetny pomysł, ponieważ szkło pasuje do wielu materiałów. Szczerze mówiąc pod tym kątem nie spojrzałam na to rozwiązanie, ale moja mama miała rację. Z kolei mój tata podszedł z przymrużeniem oka do pomysłu, który im podsunęłam. Obawiał się, że to nie jest trwała konstrukcja. Nic bardziej mylnego! Balustrady szklane są produkowane ze szkła hartowanego, którego podstawową zaletą jest to, że jest szkłem bardziej trwałem od zwykłego. Koniec końców rodzice zdecydowali się na szklane balustrady i wszyscy jesteśmy nimi zachwyceni, co oczywiście mnie nie zaskoczyło.

Nie sposób nie wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa w przypadku balustrad szklanych. Balustrady szklane są jednolite, dzięki czemu nic złego nie może przydarzyć się dzieciom tak, jak w przypadku, kiedy balustrady składają się z pionowych prętów. Dodatkowo tego typu rozwiązanie z całą pewnością pozostanie dłużej modne niż na przykład wzory, które z reguły są modne sezon, ewentualnie dwa.