Deszczówka do podlewania roślin

Ekologiczne rozwiązania coraz częściej stosuje się w prywatnych gospodarstwach. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o względy dotyczące dbałości o środowisku. Duże znaczenie ma fakt, że większość takich eko rozwiązań pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy na przestrzeni lat. Ostatnio, na przykład popularne staje się wykorzystywanie wody deszczowej.

Zbieramy wodę deszczową

zbiornik na deszczówkęWykorzystanie prostych rozwiązań, z założenia ekologicznych, może nam pomóc zaoszczędzić wiele pieniędzy na przestrzeni czasu. Przykładowo, osoby, które mieszkają w domach jednorodzinnych mogą wykorzystać deszczówkę do pielęgnacji swoich ogrodów. Pogoda w naszym kraju bywa często bardzo kapryśna i często pojawiają się miesiące bez deszczu. Żeby rośliny w naszym ogrodzie rosły bez problemu, musi je regularnie nawadniać. Do podlewania roślin potrzeba sporej ilości wody. A przecież woda również kosztuje. W oszczędnościach na rachunkach może pomóc nam zbiornik na deszczówkę. Takie zbiorniki można albo umieścić w ziemi, i wtedy mają większą pojemność, albo ustawić gdzieś na zewnątrz. Woda w takich zbiornikach gromadzona jest zarówno bezpośrednio, w trakcie opadów, jaki i poprzez system rur, które odprowadzają wodę do pojemnika na przykład z rynny. Pojemniki na wodę deszczową mają bardzo zróżnicowane wielkości. Wszystko zależy od tego, na jaką skalę jest nam taka woda potrzebna. Wodę odprowadzamy do podlewania za pomocą węża. Większość zbiorników ma specjalny otwór do jego umieszczenia.

Wiele osób przeprowadza się teraz do domów jednorodzinnych. Ogrody, które pojawiają się wokół domu, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, również w postaci regularnego podlewania. Żeby zaoszczędzić na rachunkach na wodzie, warto zaopatrzyć się w zbiorniki na wodę deszczową.