Czym są piłkochwyty?

Nowoczesne boiska piłkarskie jak też i hale sportowe są kompleksowo wyposażone. Jednak jednym z najważniejszych ich elementów powinny być odpowiednio dobrane siatki, które osłaniają publikę przed niecelnymi strzałami, a także pozwalają na szybsze wznawianie gry. 

Zakup solidnych piłkochwytów 

piłkochwytyMocowanie piłkochwytów nie jest samo w sobie problemem, natomiast potrzebna jest odpowiednia konstrukcja. Najczęściej stanowią ją metalowe pale, osadzone w ziemi, w różnej odległości od siebie. To właśnie wzdłuż nich montuje się siatkę. Ta konstrukcja nosi nazwę piłkochwytu, jednak piłkochwytem ludzie nazywają również same siatki. Jeżeli chcemy zainstalować takie wyposażenie na swoim boisku lub terenie sportowym, nic prostszego – wystarczy się skontaktować z firmą, która zajmuje się tego rodzaju instalacjami. Znajdziemy ich wiele w internecie, a że działają w każdym województwie, to na pewno znajdziemy ofertę dopasowaną do siebie. Piłkochwyty mogą mieć różny wymiar. Na przykład profesjonalne boiska piłkarskie, siatki okalają tere za bramką do wysokości nawet dziesięciu metrów, podczas, gdy na Orlikach jest to niecałe pięć metrów. Piłkochwyty mogą mieć kilka wariantów kolorystycznych i mogą być wykonane z różnych materiałów. Wymienić tu należy siatki wykonane z włókien plastikowych, metalu, sznurka oraz innych, rzadziej stosowanych materiałów. Od rodzaju zastosowanego materiału oraz wielkości piłkochwytu zależy też jego koszt. Jednak z reguły nie są to duże kwoty i sięgają kilkuset złotych, mówimy tu oczywiście o koszcie samej siatki, nie instalacji.

Jeśli chcemy, by przebieg meczów i treningów był bardziej płynny, warto zdecydować się na umieszczenie za bramką piłkochwytów. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych więc nie trzeba ich chronić przed mrozem, czy nasłonecznieniem.