Węże hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Pojawiają się w budownictwie, przemyśle oraz motoryzacji. Są wszędzie tam, gdzie czynnikiem roboczym są różnego rodzaju płyny bądź gazy. Jednak, aby właściwie spełniały swoje funkcje ważne jest odpowiednie ich zakuwanie.
Proces zakuwania węży hydraulicznych
Praca z wykorzystaniem węży hydraulicznych wymaga ich odpowiedniej konstrukcji. Muszą być one przede wszystkim szczelne. Z tego też względu najważniejszym etapem ich produkcji jest montaż odpowiednich końcówek. Proces zakuwania węży nie jest wcale skomplikowany. W wielu przypadkach możemy wykonać go samodzielnie pod warunkiem, że posiadamy prasę zaciskową. Proces zakuwania należy rozpocząć od przycięcia węża na odpowiednią długość. Następnie w środku węża umieszczamy odpowiednią końcówkę, na nią natomiast tuleję zaciskową. Ostatnim etapem jest zaciśnięcie przewodu z nałożoną końcówką przy pomocy wspomnianej wcześniej prasy zaciskowej. Każda końcówka zastosowana podczas zakuwania węży różni się między sobą w zależności od zastosowania jakie ma spełniać w przyszłości. Każda z nich jest bowiem dostosowana do pracy w innych warunkach. Podstawowymi parametrami różniącymi się w przypadku końcówek są długość oaz średnica gwintu. Na rynku dostępne są nawet końcówki, które możemy odkręcić oraz wykorzystać powtórnie w przypadku zakuwania innego węża. Jeśli chodzi o zakuwanie węży hydraulicznych jest to czynność spotykana w przypadku zastosowania ich w przemyśle czy innej gałęzi wymagającej ich zastosowania.
Węże hydrauliczne odpowiadają za przepływ wielu substancji takich jak na przykład oleje, woda czy różnego rodzaju roztwory. Muszą zatem być one odporne na różne warunki atmosferyczne takie jak bardzo wysoka oraz niska temperatura. Ważne zatem jest profesjonalne wykonanie części z których składają się węże hydrauliczne, aby zapewnić wysoką jakość pracy.