Czym jest reklama pneumatyczna?

Dla wielu branż oraz producentach reklama staje się jednym z najważniejszych podmiotów zapoznawania firmy z potencjalnymi klientami. Przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na coraz to bardziej oryginalną formę reklamy. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o reklamę telewizyjną bądź internetową w formie banerów. Dużą rolę odgrywa również reklama terenowa prezentowana na różnego rodzaju targach bądź festiwalach. 

Wykorzystanie reklamy pneumatycznej

duża reklama pneumatycznaJedną z najczęściej obecnie stosowanych form reklamy terenowych jest duża reklama pneumatyczna. Czym jest reklama pneumatyczna i dlaczego cieszy się tak dużym powodzeniem wśród przedsiębiorców? Reklama pneumatyczna inaczej nazywana dmuchaną jest to zazwyczaj nośnik przekazu wykorzystywany na zewnątrz. Jest go bardzo łatwo transportować ponieważ nie napełniony powietrzem posiada bardzo małe rozmiary. Jest bardzo lekki. Duża reklama pneumatyczna jest bardzo efektowna i zazwyczaj rozstawiana na bardzo, krótki okres zazwyczaj w celu przyciągnięcia większej uwagi potencjalnych klientów. W dobie dzisiejszego rozwoju technologicznego taką reklamę można wyprodukować w dowolnym kształcie i rozmiarze. Zazwyczaj nanoszone są na nią bardzo efektowne oraz wyraziste kolory, które dodatkowo działają na percepcję oraz postrzeganie osób zainteresowanych. Reklamy pneumatyczne są tak często wykorzystywane z powodu na ich cenę oraz wytrzymałość. Raz wyprodukowane medium jest zdolne spełniać swoje zadanie przez wile lat. Aby prawidłowo rozstawić taką reklamę trzeba ją napompować za pomocą kompresora oraz na bieżąco wdmuchane powietrze utrzymywać na miejscu. Dodatkowo reklama taka musi zostać przytwierdzona do podłoża. Jest to spowodowane tym, że pomimo swoich rozmiarów balon taki może zostać porwany przez gwałtowne podmuchy wiatru. Coraz więcej dużych oraz małych przedsiębiorstw decyduje się na rozstawienie tego typu reklamy przy bramach wjazdowych do swoich firm.

Podsumowując reklamy pneumatyczne będą coraz częściej wykorzystywane na różnego rodzaju imprezach plenerowych takich jak: targi, festyny oraz imprezy integracyjne. Nośnik ten będzie wykorzystywany coraz częściej ze względu na swoją prostotę. Koszt wyprodukowania zależny jest od rozmiarów oraz kształtów z jakich wyprodukowany został nośnik. Po każdym jednorazowym użyciu należy dokładnie balon złożyć aby nie został w żaden sposób uszkodzony.