Czy warto wybrać rolety na dzień-noc?

 

Rolety typu dzień i noc są przez Polaków bardzo często zakupowane i umieszczane w oknach w dużych domach, ale także w mieszkaniach w blokach. Rolety takie mają charakterystyczną budowę i składają się najczęściej ze specjalnej zaciemnionych oraz prześwitujących pasów pokrytych tkaniną. Warto zastosować takie rolety, ponieważ pozwalają one na odpowiednią regulację zaciemnienia pomieszczenia albo całkowitego odsłonięcia okna.

Jakie są rodzaje rolet dzień i noc?

rolety noc i dzieńRolety, które są roletami na dzień i noc możemy podzielić na trzy kategorie. Pierwszą z nich są rolety wolno wiszące, które najczęściej montuje się do ściany oraz sufitu i najlepiej przystosowane są do bardzo dużych okien o nietypowych rozmiarach. Mini rolety noc i dzień zawieszone są na specjalnej taśmie klejącej albo też montujemy je za pomocą bezinwazyjnych haczyków do okna. Są również rolety dzień i noc w kasecie, które umieszczone są w specjalnej ramię i materiał wtedy przylega bezpośrednio do szyby. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ zapobiega ono nadmiernemu zbieraniu się kurzu na roletach. Rolety takie mogą być montowane poprzez wklejenie na ramę albo za pomocą specjalnych uchwytów. Na rynku mam dostępnych wiele różnych rodzaje rolet, ale te typu dzień i noc najczęściej wyróżniają się innym wyglądem niż reszta oraz możliwością specjalnego regulowania zaciemnienia. Rolety takie stosuje się praktycznie w każdym pomieszczeniu i mogą być zastosowane nawet przy bardzo dużych przeszkleniach. Rolety takie mocno wpływają na poziom zaciemnienia pokoi, ale także uatrakcyjniają cały wygląd pokoju, w którym są zamontowane. Dodatkowo dzięki specjalnemu paskowemu wzorowi nie musimy już instalować żadnych dodatkowych ozdób do okna takich jak zasłony albo firany. Kiedyś mogliśmy zamontować rolety tylko i wyłącznie na mechanizm ręczny a w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na rolety, które sterowane są elektrycznie.

Na rynku znajdziemy wiele dostępnych modeli rolet, które będą idealnym rozwiązaniem do naszego domu lub biura firmy i najczęściej musimy sami dobrze zastanowić się jaki ostateczny efekt chcemy osiągnąć. W przypadku gdy Budujemy nasz nowy dom i chcemy zastosować nam rolety to najlepiej jest zapytać inwestora który dokonuje budowy aby pomógł nam dopasować najlepsze rozwiązania do okien.