Cz uprawianie karate jest bezpieczne?

Mam uroczego synka Macieja, który ma 12 lat. Maciej od najmłodszych lat kocha ruch, sport. Od przedszkola gra w piłkę nożną. Jego pasją jest jazda na rowerze. Do szkoły również dojeżdża rowerem. Zaczął też biegać w klubie biegacza w naszym mieście. Bardzo się z mężem z jego aktywności.

Zakup maty do karate dla syna

mata do karateWczoraj Maciek po powrocie ze szkoły oznajmił nam, że chciałby zapisać się na zajęcie karate. Zajęcia z tej sztuki walki odbywają się w naszym klubie sportowym. Powiedział, że bardzo chciałby spróbować nowej dyscypliny sportowej. Zgodziliśmy się z mężem bo widzieliśmy, że bardzo mu zależy. Na zajęcia była potrzebna mata do karate i specjalny strój karateki. Pojechaliśmy kupić te rzeczy do sportowego sklepu. Zawody karate odbywają się macie o wymiarach 8x8m z dodatkową strefą bezpieczeństwa o szerokości 1m. W sklepie dowiedzieliśmy się, że mata powinna posiadać zewnętrzną strefę o szerokości 1m w innym kolorze. Dookoła pola walki powinna znajdować się co najmniej dwu metrowa strefa bezpieczeństwa. Kupiliśmy taką matę Maćkowi żeby mógł bezpiecznie na niej trenować. Mata była odpowiednio twarda i przystosowana do uprawiania walk, ćwiczeń. Poza tym była w kolorze niebiesko- czerwonym z tworzywa piankowego. Maciej nie mógł się doczekać kiedy zabierze ja na trening. Po pierwszym treningu stwierdził, że mata jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i bezpiecznie się na niej trenuje.

Maty treningowe  to po prostu arkusze tworzyw sztucznych np.pianki o dużej elastyczności. Izolują one od podłoża, są lekkie, stabilne, antypoślizgowe, tłumią obciążenia i uderzenia, mogą mieć różną grubość i gęstość. W sklepach sportowych jest ogromnych mat przeznaczonych do treningów różnych walk. Są różnej grubości, twardości i w wielu kolorach.