Co na ścianę?

Wchodząc do sklepu budowlanego i oglądając liczne propozycje tego, co umieścić na ścianach, możemy mieć naprawdę spory problem z decyzją. Farby dostępne są najróżniejszych kolorach. Możemy nawet tworzyć swoje własne odcienie. To samo dotyczy tapet. Ale to nie jedyne rozwiązania.

Fototapeta zamiast obrazów

fototapety na ścianęSzeroka gama kolorystyczna farb dostępnych w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. A na dodatek każdy kolor ma po kilkanaście odcieni. Trudno się zdecydować. Wśród tapet również możemy przebierać. Gładkie w przeróżnych barwach oraz wzorzyste. Tutaj istnieje możliwość zabawy także fakturą. Tapety z wypukłymi wzorami, delikatnie wyczuwalnymi pod palcami albo te bardziej widoczne. Jedna ściana, na której zostanie ułożona taka tapeta, z pewnością stanie się centralnym punktem naszego mieszkania. To jednak nie koniec możliwości jakie mamy do wyboru. Popularne są również fototapety na ścianę. Możemy wybrać zdjęcie przedstawiające las albo wielkie miasto. Odpowiedni wybór może nawet powiększyć małe pomieszczenie. Do niewielkiego pokoju warto wybrać fototapetę ze zdjęciem przedstawiającą otwartą przestrzeń, na przykład, łąkę. Dzięki temu zyskamy optyczne wrażenie, że to pokój jest znacznie większy niż w rzeczywistości. Do pokoiku dziecięcego możemy znaleźć także coś właściwego. Na pewno znajdziemy fototapetę z obrazkiem przedstawiającym ulubionego bohatera bajkowego pociechy. Fototapetę można także wykorzystać do oklejenia podniszczonej szafy. Pozwoli nam to zaoszczędzić na renowacji.

Niekoniecznie musimy decydować się na tapetę o klasycznym wzorze albo farbę. Doskonałą propozycją jest fototapeta. Ubarwi ona każde mieszkanie. A odpowiednio dobrany pejzaż albo panorama miasta mogą powiększyć optycznie nawet naprawdę mały pokój.