Brak uprawnień a rejs łodzią motorową

Wyjazd na Mazury to doskonały pomysł na spędzenie urlopu z rodziną, szczególnie w przypadku, kiedy nigdy wcześniej nie miało się okazji zobaczyć tego urokliwego regionu. Polskie jeziora mogą nam dostarczyć bardzo wielu niezapomnianych wrażeń, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak również dorosłym. Wiele osób marzy o tym, aby wypłynąć w rejs, jednak nie każdy decyduje się na wyrobienie patentu żeglarskiego. Czy jego brak jest przeszkodą?

Rejs łodzią motorową bez uprawnień

wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazuryNa szczęście brak patentu żeglarskiego wcale nie przekreśla naszych możliwości związanych z wypłynięciem samodzielnie w rejs po polskich jeziorach. Jeżeli chodzi o wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazury są do tego doskonałą lokalizacją – można tam spędzić wspaniały czas na jeziorze. Polskie prawo pozwala bowiem na wynajęcie określonych jachtów przez osoby, które nie posiadają specjalnych uprawnień. Należy przed wypłynięciem jednak przejść krótki kurs, który przygotowuje do sterowania takim jachtem. Można się na nim również dowiedzieć o tym, jakie zasady panują w ruchu wodnym. Łodzie, które można wynająć bez patentu mają określone wymiary oraz moc. Ich prędkość konstrukcyjnie jest ograniczona do 15km/h, jednak jest to zupełnie wystarczające do poczucia wiatru we włosach za sterami. Wielkość takich łodzi sprawia, że są one bardzo zwrotne, dzięki czemu nawet niedoświadczone osoby doskonale sobie z tym radzą. Tego rodzaju łodzie najczęściej mają na pokładzie kabiny, które zostały zaaranżowane na sypialnie. Dzięki temu można również spędzić na jeziorze noce – nie trzeba meldować się w jakimkolwiek hotelu, wystarczy zacumować w przeznaczonym do tego miejscu. Taki urlop może być wspaniałą przygodą dla dzieci, które z pewnością zachwycą się spędzeniem kilku dni na jeziorze.

Wybierając się w rejs po jeziorze zawsze należy mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje oraz swoich towarzyszy. Dobrze jest więc zwracać uwagę na to, co się dzieje wokół nas. Urlop spędzony na jachcie to bardzo dobry pomysł na całkowite odetchnięcie od zatłoczonego miasta oraz swoich codziennych obowiązków. Wystarczy zabrać ze sobą trochę jedzenia i można wyruszyć w kilkudniowy rejs. Zwiedzanie w ten sposób Mazur dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych.