Atrakcyjna pożyczka pod zastaw w Radomiu

Kilka miesięcy temu straciłam dobrze płatną pracę. Od tego czasu ledwo wiążę koniec z końcem. Doszło do tego, że zaczęłam się zapożyczać u rodziny i przyjaciół. Nie chcę już tego robić, więc zdecydowałam, że wezmę szybka pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Jest to pożyczka, w której podstawowym zabezpieczeniem spłaty długu jest ustanowienie hipoteki na danej nieruchomości. Mam mieszkanie, które odziedziczyłam w spadku po babci i mogę je zastawić. 

Bogata oferta pożyczek pod zastaw nieruchomości

pożyczka pod zastaw w RadomiuZaraz poszukam atrakcyjnej pożyczki na stronie internetowej, która przedstawia ranking pożyczek pod zastaw. W Radomiu jest aż dwadzieścia takich instytucji pozabankowych, więc mam w czym wybierać. Muszę zadzwonić do kilku instytucji i zapytać o szczegóły pożyczki. Przede wszystkim skonsultuję z właścicielem firmy warunki uruchomienia takiej pożyczki. Jestem już umówiona na jutro na spotkanie z jedną z firm. Mam wziąć ze sobą kilka niezbędnych dokumentów jak akt własności posiadanej nieruchomości, ksero dowodu osobistego i inne. Taka pożyczka pod zastaw w Radomiu jest zgodna z prawem, bo wiele na ten temat czytałam. Egzekucja z nieruchomości dochodzi tylko wtedy do skutku, kiedy nie zapłaci się kilku rat. Wcześniej dłużnik otrzymuje wezwania do zapłaty w postaci esemesów i pism. Następnie dłużnika odwiedza windykator terenowy, a w efekcie następuje wypowiedzenie umowy pożyczki. Dłużnik dostaje termin, w którym musi spłacić całą pożyczkę. Może umówić się z instytucja, iż spłaci ją w ratach. Jest możliwość polubownego załatwienia sprawy. Jeśli jednak, dłużnik dalej uchyla się od spłaty pożyczki – już po wypowiedzeniu umowy – wówczas spawa trafia do sądu. Sąd nadaje nakaz zapłaty. Wtedy dopiero następuje egzekwowanie spłaty niezapłaconej pożyczki z zabezpieczonej nieruchomości. 

Jak widać, zanim dojdzie do utraty nieruchomości, jest wiele  polubownych możliwości załatwienia sprawy. Nie boję się brać pożyczki pod zastaw, bo wiem, iż niedługo znajdę dobrą pracę i będę ją spłacać. Muszę jednak za coś w tej chwili żyć, a nie mam zamiaru więcej pożyczać pieniędzy od rodziny i przyjaciół. Zamierzam wziąć pożyczkę w wysokości pięciu tysięcy złotych, co powinno mi wystarczyć na miesiąc życia i zapłatę trzech zaległych czynszów. Chcę też oddać trochę pieniędzy.