Zastosowanie dławnic kablowych

Budowa układów elektronicznych staje się coraz większym wyzwaniem. Elektronika jako dziedzina nauki rozwija się bardzo dynamicznie co skutkuje pojawianiem się nowoczesnych układów, które charakteryzują się wysokim stopniem miniaturyzacji oraz wydajnością. Wszystko to sprawia, że projektanci chcący sprostać wymaganiom inwestorów oraz potrzebom rynku muszą stosować najnowocześniejsze rozwiązania.

Szczelne wprowadzenie kabla do obudowy

Dławnice kabloweWiele aplikacji wymaga również zapewnienia odpowiednio wysokiej szczelności obudowy zarówno przed kurzem jak i wodą. Jest to cecha niezbędna w różnego typu zakładach przemysłowych, gdzie ze względu na warunki pracy wymagana jest dodatkowa ochrona. Dławnice kablowe pozwalają osiągnąć bardzo wysoką szczelność wprowadzenia kabla. Są one zbudowane tak żeby zapewnić jak najszczelniejsze połączenie. Większość z tego typu rozwiązań posiada w swojej strukturze uszczelki, które są elastyczne. Dzięki temu mogą się one dostosować do średnicy przewodu oraz jego kształtu. Elementy te charakteryzują się zakresem średnic przewodów, które mogą być za ich pomocą wprowadzone do obudowy. Przeważnie są one wykonane w postaci gwintu metrycznego, który może być wkręcony w odpowiednio przygotowane miejsce. Do ich wytworzenia używane są tworzywa bezhalogenowe, poliamidy oraz inne materiały. Warto dodać, że rozwiązania te są powszechnie wykorzystywane w elektronice.

Dzięki swoim właściwością umożliwiają one bezpieczne wprowadzenie kabla do obudowy a co za tym idzie podłączenie przewodów do obwodu drukowanego. Dławnice kablowe bez problemu można zakupić w sklepach elektronicznych oraz internetowych hurtowniach z częściami. Warto dodać, że należy stosować sprawdzone rozwiązania, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Tylko w ten sposób może być zapewniony odpowiedni stopień ochrony przed kurzem oraz wodą.